Андрій Крищенко
  • Дата народження
    5 листопада 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Андрій Крищенко
3450

Андрій Крищенко

Крищенко Андрій Євгенович: заступник голови КМДА та колишній начальник столичної поліції

Андрій Крищенко - Фото 1

Крищенко Андрій Євгенович — кар'єра начальника горлівської міліції стрімко пішла вгору, коли навесні 2014 року він намагався відбити штурм на ГУВС та скинув сепаратиста з російським прапором із даху управління. На посаді голови поліції Києва «відзначився» низкою скандалів.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Андрій Євгенович Крищенко народився 5 листопада 1972 року у селищі Доманівка Миколаївської області. Виріс у місті Горлівка Донецької області.

Освіта

Після закінчення горлівської 52-ї школи Крищенко був призваний до армії, в якій служив з 1990 до 1992 року. Вищу освіту Андрій здобув лише через одинадцять років. У 2003 році він заочно закінчив Донецький інститут внутрішніх справ при Донецькому національному університеті.

У березні 2019 року захистив дисертацію на тему: «Адміністративно-правовий статус керівника територіального органу Національної поліції у сфері забезпечення публічної безпеки та порядку» та став кандидатом юридичних наук.

Сім’я

Андрій одружений із Оленою Крищенко. Вона займається підприємницькою діяльністю (надання послуг перекладу). У подружжя є дочка Софія та син Ілля. Софія також займається перекладами.

Андрій має молодшого брата Артема (1977 р.н.). Він обіймає посаду начальника відділу у Національній поліції.

Кар'єра

Після демобілізації Крищенко повернувся до Горлівки, де влаштувався до патрульно-постової служби одного з районних відділів міліції. Служив у ОМОНі. У 1994 році перейшов на службу у відділ боротьби з організованою злочинністю та в обласному управлінні. Тут Андрій працював наступні тринадцять років.

Андрій Крищенко - Фото 2

У 2007 році Крищенка було призначено на посаду начальника УБОЗ у місто Артемівськ (нині Бахмут). За чотири роки Андрій очолив міліцію міста Знам'янка в Кіровоградській області.

У 2013 році він знову керував відділом боротьби з організованою злочинністю. На цей раз усієї Кіровоградської області. На початку 2014 року Крищенко повернувся до Донецької області, де на початку Антитерористичної операції виконував обов'язки голови горлівської міліції.

У квітні того ж року у Горлівці сепаратисти захопили відділення міліції та встановили російський прапор над будинком. Штурм тривав близько трьох годин. У ході протистояння Крищенку вдалося зірвати російський прапор та скинути з даху одного із нападників.

Андрій Крищенко - Фото 3

Після цього його схопили сепаратисти. Деякі проросійські ЗМІ повідомили про загибель Андрія. Проте його вдалося визволити та у тяжкому стані доставити до лікарні.

Андрій Крищенко - Фото 4

Через кілька місяців за проявлений героїзм та мужність у захисті суверенітету та цілісності України Крищенко був відзначений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

З липня до грудня 2014 року Крищенко виконував обов'язки голови Слов'янського району Донецької області. Потім протягом року він був начальником УБОЗу Донеччини.

У листопаді Андрій балотувався самовисуванцем на позачергових парламентських виборах на 52-му мажоритарному окрузі (міста Дебальцеве, Дзержинськ, Калінінський район міста Горлівки Донецької області). Проте за Кіщенка проголосували 490 виборців (або 4,27%). З цим результатом він зайняв лише шосте місце.

У квітні 2015 року Крищенко отримав посаду начальника Головного управління внутрішніх справ у місті Харків. Наприкінці цього року Андрій очолив столичну поліцію. На цій посаді він залишався до серпня 2021 року, коли написав рапорт про звільнення.

Вже у листопаді Крищенко став заступником голови Київської міської державної адміністрації. На цій посаді він відповідає за питання муніципальної безпеки, цивільної оборони, надзвичайних ситуацій, територіальної оборони та взаємодії з правоохоронними органами.

Андрій Крищенко - Фото 5

Окрім того, Андрій викладає у Національній академії внутрішніх справ. Крищенко має звання генерала поліції 3 рангу. Заступник голови КМДА входить до президії громадської організації «Фізкультурно-спортивне товариство «Динамо Україна».

Він є членом благодійної організації «Лікарняна каса столичної поліції», Київської міської організації профспілки атестованих працівників ОВС України, міжнародної громадської організації «Українська секція Міжнародної поліцейської асоціації».

Компромат

Низка ЗМІ повідомляли, що кар'єра Крищенка в поліції далеко не така кришталево чиста, як подавалося після подій у Горлівці навесні 2014 року. Піарили Андрія міністр Аваков та його радник Геращенко лише для того, щоб показати суспільству героїв нової поліції.

Андрій Крищенко - Фото 6

Так, нібито керуючи Артемівським УБОЗом, Андрій мав відношення до рейдерської зміни керівництва підприємства «Артемсоль». Крищенка також звинувачували в організації катувань затриманих.

У 2011 році Крищенко разом зі своїм покровителем Костянтином Пожидаєвим отримали призначення до Кіровоградської області. Андрій очолив міліцію у Знам‘янці, а Костянтин – керував обласним УБОЗом. За даними журналістів, обидва міліцейські начальники були «людьми» Ахметова і призначені в область для того, щоб підім’яти її для олігарха і прибрати до рук місцеві підприємства.

Весною 2014 року, за твердженням представників преси, начальник горлівської міліції здійснив не патріотичний подвиг. Він лише намагався зберегти власну владу в управлінні.

Андрій Крищенко - Фото 7

Крім того, до Києва начальника горлівської міліції нібито евакуювали самі сепаратисти, на відміну депутата міськради Володимира Рибака. Він повторив «подвиг Крищенка», але на відміну від головного міліціонера  сепаратисти схопили його та вбили. У ЗМІ припускають, причиною такої різної долі героїв є те, що депутат і до 2013 року мав конфлікти з «місцевою елітою».

Журналісти пишуть, що наступні три місяці після штурму ГУВС Крищенко провів не в АТО, а біля свого покровителя Пожидаєва. Коли було звільнено Маріуполь, Андрій перебрався туди разом з рештою міліційних керівників області, а незабаром отримав орден «За мужність».

Видання Naspravdi.Today у 2019 році повідомляло, що Крищенко на посаді голови київської поліції «відзначився» низкою скандалів, серед яких незаконне привласнення службової квартири. Він приватизував квартиру площею 105 «квадратів», заплативши за неї 19 копійок. При цьому її ринкова вартість оцінюється у півтора мільйона.

Андрій Крищенко - Фото 8

Крім того, саме Крищенко затвердив наприкінці 2016 року план поліцейської операції у селі Княжичі під Києвом. Тоді поліцейські помилково вчинили стрілянину зі своїми колегами із Позавідомчої охорони МВС. У результаті загинуло 5 правоохоронців. Потім, щоб уникнути покарання за провальну операцію, за даними журналістів, Крищенко та його підлеглі підробляли документи.

Ще одним скандалом стала ситуація з бандою, яка вбивала киян заради заволодіння їхніми квартирами. Її організатором став заступник начальника відділу Кримінального розшуку столичної Нацполіції Михайло Швалюк. У банді також було кілька представників київської поліції.

На Швалюка було відкрито чотири кримінальні справи, але він все ще працював у правоохоронних органах. Жителі столиці зверталися до міністра Авакова, влаштовували пікети проти поліцейського-маніяка, але все було марним. Швалюк залишався під крилом голови поліції Києва.

Андрій Крищенко - Фото 9

Також журналісти оприлюднили інформацію про те, що Крищенко отримав близько ста тисяч доларів та кілька земельних ділянок, оформлених на підставних осіб, за закриття кримінальної справи стосовно Дмитра Мельничука.

Колишнього ректора Національного університету біоресурсів та природокористування підозрювали у причетності до масштабної афери щодо заниження вартості земельних ділянок на кримському півострові та Київській області з їх подальшим продажем.

Андрій Крищенко - Фото 10

У вересні 2021 року «Наші гроші» писали, що люди з оточення Крищенка незаконно привласнили у приватну власність кілька причалів та дамби у Києві та Київській області.

Як повідомили журналісти, ще у 2018 році юрист із Києва Костянтин Бойко заявив у поліцію Києва, що знайшов «загублені майнові права» на 16 гідротехнічних споруд, надавши їх координати, і запропонував себе як хранитель «знахідки».

Листом за підписом слідчої поліції Києва Ольги Момот йому погодили збереження майнових прав на зазначені споруди. З цього листа він зареєстрував у себе «на праві зберігання» через приватних нотаріусів одинадцяти об'єктів.

Три з них юрист уже переоформив на себе на праві власності та перепродав власній фірмі ТОВ «Українське бюро річкових портів». «Наші гроші» виявили, що низка партнерів з бізнесу Бойка так чи інакше пов'язана з Андрієм Крищенком.

Сам заступник голови КМДА звернувся до НАБУ з проханням перевірити інформацію журналістів про те, що він нібито причетний до цієї незаконної схеми. Через місяць після публікації журналістського розслідування один із київських судів заарештував незаконно привласнені острів та причали.

Андрій Крищенко - Фото 11

Декларація

У вересні 2021 року Андрій Крищенко опублікував електронну декларацію про свої доходи з січня до серпня.

Заступник голови КМДА володіє (спільною з дочкою) столичною квартирою (105,5 кв.м.). У його дружини є дві квартири на Донеччині: одна (66,78 кв.м.) у селищі Озерянівка, друга (36,97 кв.м.) — у селищі Гольмівський.

З цінного рухомого майна у подружжя Крищенків є колекції монет, старовинних книг і марок, а також норкова шуба, золоті підвіска, каблучка та ланцюжок.

У Андрія немає власного автомобіля, у його дружини — Mercedes-Benz GLA200 2014 року випуску. У травні 2018 року машина обійшлася Олені Крищенко у 389 тисяч.

Андрій Крищенко - Фото 12

За вісім місяців 2021 року у Нацполіції зарплата Андрія склала 840 тисяч. Після звільнення він одержав ще 748 тисяч. Викладання в НАВС принесло йому 71,8 тисячі. Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю Олени – 357,5 тисячі, Софії – 153,5 тисячі.

На банківському рахунку Андрій має 399 тисяч гривень, Олена — 1450 гривень і 6240 євро, Софія — 59 тисяч гривень. Готівкою Крищенко задекларував 200 тисяч гривень, у його дружини — 35 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Згадки про персону