Андрій Кит
  • Дата народження
    2 листопада 1971
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Андрій Кит
3130

Андрій Кит

Кіт Андрій Богданович: досьє, біографія, компромат, фото

Андрій Кит - Фото 1

    1. Біографія
    2. Сім'я
    3. Освіта
    4. Кар'єра і бізнес
    5. Компромат і чутки
    6. Фотографії
    7. Посилання

    Біографія

    Народився Андрій Кіт 2 листопада 1971 року у Львові.

    Сім'я

    Андрій Кіт одружений на Марії Петрівні, є три дочки. Батько – Богдан Кіт, бізнесмен-аграрій.

    Освіта

    У 1989 році закінчив середню школу №83 в місті Орел.

    Після школи до 1993 року навчався у Львівському політехнічному інституті, отримав спеціальність інженера з автоматизації виробничих процесів. 

    У 1995 році поїхав у Словаччину, де закінчив Інститут економіки при Нитрянском  сільгоспуніверситеті, отримав ступінь магістра прикладної економіки та управління персоналом.

    Кар'єра і бізнес

    У 1992 році Кіт очолив компанію «Фама Бона», керував фірмою до 1995 року. Потім влаштувався консультантом в Міжнародну фінансову корпорацію – це структура Світового банку, яка займається реструктуризацією підприємств. У 2001 - 2002 роках працював фінансовим директором ВАТ «ГАЛГАЗОТЕРМ».

    Пізніше Андрій Кіт зайнявся сільським господарством. У 2003 році він став директором приватного підприємства «Оліяр», де працював до 2004 року. У 2005-2006 роках очолював фермерське господарство «Куликова ферма». Примітно, що підприємство входило в аграрну корпорацію «Вінал-Агро», засновником якої став сам Андрій Кіт. 

    З 2006 по 2012 рік він працював директором ДПДГ «Оброшине» при Інституті сільського господарства Карпатського регіону, який входить в Національну академію аграрних наук. У 2012 році був заступником директора ТОВ “Князівські поля”. У 2013 році Кіт влаштувався заступником керівників відразу трьох компаній «Млин Агро», «Агрофірма Лугове» та «Буське СНП».

    У 2010 році бізнесмен подався в політику. Він балотувався до Львівської обласної ради за мажоритаркою від Жидачівського району, при цьому перебуваючи в партії “Сильна Україна”. За результатами місцевих виборів Андрій Кіт був обраний депутатом. 

    У 2012 році знову пішов на вибори, але вже у Верховну Раду. Він став кандидатом від партії “УДАР” по 126-му мажоритарному округу у Львівській області, але програв Олегу Канівцю з “Батьківщини”. Кіт зайняв друге місце, за нього віддали голоси 25,04% виборців. 

    Через два роки, в 2014 році, аграрій знову подав свою кандидатуру в парламент і брав участь у виборах по тому ж одномандатному округу, але на цей раз – від “БПП”. Андрій Кіт отримав 30,6% голосів і став народним депутатом восьмого скликання. Входив до аграрного комітету ВР.

    В липні 2019 року він повторно пройшов у Верховну Раду за 126-му мажоритарному округу як самовисуванець. У грудні приєднався до депутатської групи "Довіра". Входить в Комітет ВР з питань енергетики і комунальних послуг.

    Компромат і чутки

    Українські ЗМІ неодноразово ловили нардепа на “кнопкодавстві”. Так у травні 2016 року зафіксували випадок, коли “депутат Андрій Кіт голосує на місці колеги Ярослава Дубневича, бо той не встигає проголосувати самостійно”. Ще до кінця голосування Дубневич підійшов до свого робочого місця, але не став заважати діям колеги. 

    У січні 2017 року народний обранець знову “попався” журналістам: “Андрій Кіт кнопкодавив під час голосування на пленарному засіданні Верховної Ради законопроект №5573 "Проект Постанови про фінансове забезпечення діяльності Верховної Ради”. На опублікованому в мережі відео помітно, як “під час голосування Кіт, крім кнопки на своєму місці, тягнеться до кнопки на місці зліва”. Коли на табло показали результати – система “Рада” показала, що з порожнього місця поруч з нардепом дійсно проголосували.

    Андрій Кит - Фото 2

    Андрій Кіт потрапив у скандал з компанією "Кернел", яка належить колишньому нардепу Віталію Хомутиннику. Вона є одним з найбільших виробників і експортерів соняшникової олії в Україні. За даними джерел, "Хомутинник хотів проштовхнути в бюджет на 2016 рік два податкових реєстру на повернення ПДВ". І в цьому йому допомагали інші депутати:

    "До лобістів "Кернел" можна додати і таких народних депутатів, як Андрій Кіт, Олег Кришин і Микола Люшняк. Вони хоч і не настільки тісно пов'язані узами, але все ж виступають ситуативними союзниками під час стратегічних голосувань в аграрному Комітеті ВР і залі парламенту в інтересах цього агрохолдингу". 

    Інший джерело доповнює, що Андрій Кіт “під час голосувань в аграрному комітеті і залі парламенту часто підтримували інтереси агрохолдингу "Кернел”.

    Аналітики запідозрили нардепа в конфлікті інтересів. Поки Андрій Богданович працював в аграрному комітеті парламенту, його родина активно вела бізнес в сільськогосподарській сфері.

    З декларації парламентарія виходить, що його дружина є співвласницею чотирьох компаній. Марії Кіт належить 20% всього капіталу ТОВ "Галич Екофрукт" (380 тисяч гривень), 75% – ТОВ "Любинецька млин" (1,2 мільйона гривень), 33,36% – ТОВ "Сади Галичини" (258 452 грн), весь фонд ТОВ "Підгорецьке молочко" ( 5 тисяч гривень), 25% – ТОВ "Львівські свинки" (1,75 мільйона). Дружина депутата є бенефіціаром "Галич екофрукт" і "Садів Галичини".

    Перед обранням у Верховну Раду він значився заступником директора “Агрофірми “Лугове”. За даними ЗМІ, “зараз власником ТОВ «Лугове» є Богдан Кіт, батько нардепа”. 

    Журналісти знайшли ще один цікавий збіг у декларації нардепа. Корпорація “Вінал-Агро”, засновником якого є народний депутат є, орендує у Львівській області близько 6 тисяч гектар землі. “Значна частина цих площ належить ДПДГ «Оброшине» Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України. Директором цього інституту в 2006-2012 роках був... той самий Андрій Кіт”, – пишуть медіа.

    Фотографії

    Посилання

    Facebook

    Youtube

    Згадки про персону