![Андрій Кисловський](https://thumbor.my.ua/l6tlLsurRdxMEQrjCN1FEYrLRyM=/144x144/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fa54e3d6c-b319-4c5d-9dc8-fadcd2b5c2c3.jpeg)
Кисловський Андрій В'ячеславович: депутат Одеської міськради веде бізнес в Криму та Росії
![Андрій Кисловський - Фото 1](https://thumbor.my.ua/kqrLENaNQ0NDoL4XezIkLXaq2zM=/740x493/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fa6378d2d-ebaa-4aa5-a8c9-63fa12159782.jpeg)
Кисловський Андрій В'ячеславович - колишній комуніст, який косить від військової служби в кабінеті міського військкомату, а також приховує свій бізнес і доходи.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
Біографія
В'ячеслав Кисловський народився 23 жовтня 1978 року в Одесі.
Фейсбук: facebook.com/a.v.kislovskiy
Сім'я
Одружений, має двох дітей.
Освіта
Першу вищу освіту здобув в Одеській національній морській академії, яку закінчив у 2001 році за спеціальністю "судноводіння".
Паралельно з цим заочно навчався в Одеській національній юридичній академії, в якій отримав диплом юриста.
На початку 2000-х став студентом Одеського державного економічного університету, по закінченню якого продовжив навчання в Одеському регіональному інституті держуправління при Президентові України.
Є кандидатом в майстри спорту з боксу.
Кар'єра
На початку своєї трудової діяльності (2002-2003) В'ячеслав Кисловський займався юридичною практикою в одеській компанії "Паллада". Згодом протягом 3 років очолював юридичний відділ в ПП "Тандем Плюс".
У березні 2006-го отримав посаду заступника директора з юридичних питань в компанії "Альтаїр". Пропрацювавши там рік, перейшов на аналогічну посаду в ТОВ "Валентин".
У 2007-2008 рр працював заступником начальника Державної податкової інспекції міста Миколаїв. Потім став заступником голови Управління юстиції в Одесі.
Наприкінці 2010 року став директором юридичного департаменту компанії "Нерум", яка офіційно належить його матері. Крім того, значиться співвласником мережі дельфінаріїв "Немо".
У травні 2015 року в рамках проходження військової служби отримав посаду заступника військового комісара в Приморському районному військкоматі Одеси.
Тричі обирався депутатом Одеської міської ради. Раніше був членом Комуністичної партії. На місцевих виборах 2015 року балотувався до міськради 7-го скликання від партії Труханова "Довіряй ділам".
Компромат
Військова служба в кабінеті військкомату
Під час мобілізації Андрій Кисловський був покликаний на військову службу. Хоча від свого громадянського обов'язку він не відмовився, ходити під кулями бізнесмену і чиновнику не довелося, оскільки його відправили на паперову роботу в рідному місті, а не в гарячі точки Донбасу, як інших призовників.
Нині Кисловський працює начальником відділу комплектування у військовому комісаріаті Приморського району. Заробляє небагато - близько 10 000 гривень в місяць.
Попри особливі умови проходження служби, депутат і тут відзначився. За інформацією ЗМІ, він самовільно залишив військкомат, а сам відправився в столицю підтримати свого соратника Геннадія Труханова, який у той час як раз проходив головним підозрюваним у корупційній "справі Краяна". А самовільне залишення місця служби, а також нез'явлення вчасно на службу без поважних причин під час бойових дій в країні карається позбавленням волі на строк до 5 років.
Бізнес у Криму та Росії
Одеський депутат Андрій Кисловський умудряється паралельно з держслужбою успішно вести бізнес в анексованому Криму та Російській Федерації. Так, він володіє цілою імперією "Немо", яка включає десятки дельфінаріїв, готелів і SPA-салонів в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі й Таїланді.
І якщо київський дельфінарій не так давно був закритий судом у зв'язку з його незаконним будівництвом, а землю під ним продали, то бізнес Кисловського в Криму і в Росії, як і раніше, працює на повну силу.
На самому початку військових дій російська влада в анексованому Криму закрила всі дельфінарії одеського чиновника. Утім, ненадовго, оскільки Кисловський перереєстрував всі свої кримські підприємства відповідно до російського законодавства, після чого його дельфінарії, готелі, SPA і фітнес-салони знову відкрили двері для відвідувачів.
Мабуть, депутата Одеської міськради зовсім не бентежить, що тепер він платить податки країні-агресору, частина з яких йде на підтримку російської армії. Але яке йому діло, якщо сам він проходить військову службу не на полі бою, а за паперовою роботою в рідній Одесі.
Мало того, що Кисловський продовжує вести свій бізнес на окупованій території Криму, так він ще і спокійно працює на російський ринок. Як повідомляють ЗМІ, його установи зареєстровані у Нижньому Новгороді, Джугбі, Вітязево та інших містах Російської Федерації, про що відкрито говориться на офіційному сайті дельфінаріїв "Немо".
Сам Кисловський стверджує, що відновив бізнес у Криму виключно заради українців, які там мають потребу в робочих місцях. Відновив, до речі, завдяки старанням російських фахівців, про що він сам розповів виданню "Виборчком".
![Андрій Кисловський - Фото 2](https://thumbor.my.ua/Bq9ADCyLNTw4dFkduCItiOexzmw=/720x480/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F17da1706-5dd7-4423-beee-e72f01ddcfd8.jpeg)
Загибель будівельника
На початку 2019 року на території пляжу Ланжерон (недалеко від дельфінарію Кисловського), де депутат зводить нову будівлю, стався трагічний випадок - загинув кранівник. За словами представників громадськості, смерть спочатку намагалися приховати, а коли люди прийшли і почали вимагати розібратися в ситуації і покарати винних, охоронці почали по ним стріляти. У зв'язку з цим інцидентом активісти кількох громадських організацій вимагали заборони скандальної забудови.
За маминою спиною
Хоча, за офіційними даними, брати Кисловські підприємницькою діяльністю не займаються, а живуть виключно на зарплату держслужбовців, обидва депутати мають розкішні квартири і їздять на дорогих іномарках.
Підтримувати імідж скромних чиновників їм допомагає те, що весь бізнес оформлений на їхню матір.
Згідно з аналітичною системою YouControl, Раїса Кисловська є власником 16 компаній, серед яких - ТОВ "Нерум", "Одеський дельфінарій", "Біопарк" та інші. Усі ці підприємства пов'язані з Андрієм Кисловським і його братом.
У бізнес-партнери депутати собі взяли Михайла Кучука - ексзаступника мера Одеси, завдяки якому вони швидко вирішували всі земельні питання.
Підкуп виборців
Як повідомив журналіст Костянтин Гак, кандидат у депутати від партії "Довіряй ділам" продавав співвітчизникам картоплю, цибулю та інші овочі за заниженими цінами, супроводжуючи цю акцію роздачею агітаційних матеріалів.
Жителі району зраділи дешевим продуктам і з задоволенням купували їх, хоч і розуміли, що це всього лише передвиборчий трюк.
Хоча Кисловський особисто був присутній на "ярмарку", він так і не зміг пояснити, що відбувається. На питання "що тут відбувається", чиновник тільки знизав плечима, після чого кудись поїхав. Активісти ГО "Оберіг" викликали поліцію, а також написали на політика заяву про порушення прав виборців.
Декларація
Згідно з декларацією за 2015 рік, чиновник отримав близько 50 000 гривень доходу. Також він задекларував два невеликих нежитлових приміщення (44 і 37 кв.м) і автомобіль Mercedes-Benz GL350 вартістю майже мільйон гривень, на якому він їздить на роботу до міськради.
Цікаво, що дружина Кисловського заробила в 10 разів більше, ніж він. Її дохід у 2015 році склав більше 600 000 гривень, основну частину з яких вона отримала від продажу майна. Ще на пані Світлану записана величезна квартира в Одесі площею 207 кв.м, паркомісце і дві іномарки (BMW 645CI і Mercedes-Benz ML 250).
За даними редакції 368.media, одеський депутат приховав більшу квартиру з підвалом на вул. Успенська, 41 і яхту, а його дружина - приміщення площею в 100 "квадратів" на вул. Екатериненская, 78.
Восени того ж року представники ГК "Азов" подали заяву в обласне управління прокуратури з вимогою перевірити доходи і витрати Кисловського, однак їхнє звернення було проігнороване.
За даними декларації за 2016 рік, майно чиновника залишилося незмінним. Зате його дружина стала власницею ще однієї квартири в Одесі площею 54 кв.м, яка знаходиться на етапі будівництва. Також подружжя задекларувало колекцію дорогих брендових годинників і три позашляховики преміум-класу.
Дохід Андрія В'ячеславовича у 2016-му склав 152 400 гривень, з яких 128 000 гривень він отримав в якості заробітної плати, а 24 000 - від здачі майна в оренду. Ще 120 000 гривень він зберігав готівкою. Дохід дружини депутата, яка також живе нібито на одну зарплату, склав майже 30 000 гривень.
Примітно, що декларацій Кисловського за 2017 і 2018 роки у відкритому доступі немає.