Іллєнко Андрій Юрійович: досьє на затятого націоналіста та екс-депутата Верховної Ради
Іллєнко Андрій Юрійович – український політик, член політради та голова київської міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» визнав поразку на парламентських виборах 2019. Про нього повідомляє Політека.
Біографія
Народився 24 червня 1987 року в Києві в родині відомого режисера Юрія Іллєнка та актриси Людмили Єфименко.
Освіта
У 2004 році закінчив десятирічку – середню школу № 48 в Києві. Вступив на філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, закінчив вуз за фахом «Політологія».
Після закінчення університету в 2009 році вступив до аспірантури цього ж навчального закладу на кафедру політичних наук.
Сім’я
Одружений, дружина – Свердел Анастасія, юрист за освітою.
Брат Пилип Іллєнко – актор, продюсер, глава Держкіно.
Кар’єра
- Ще до повноліття приєднався до партії «Свобода», формально став її членом в 2005 році. У 2006-2010 роках був головою Київської міської організації «Свободи».
- У 2008 році балотувався до Київської міської ради від партії «Свобода». Політична сила набрала 2% голосів.
- На президентських виборах 2010 року був довіреною особою кандидата в президенти Олега Тягнибока на виборчому окрузі в Києві. Координував акції націоналістів проти нелегальної міграції.
- У 2010 році на місцевих виборах був обраний до Київської міської ради.
- У 2012 році проходить до Верховної Ради 7 скликання від партії «Свобода». У парламенті працював в комітеті з питань бюджету.
- У 2014 році на позачергових виборах до Верховної Ради знову обирається в парлмаент, де займає внефракционную позицію.
- На парламентських виборах в 2019 році не пройшов до Верховної Ради, програвши Богдану Яременко на 215 виборчому окрузі.
Компромат
Андрія Іллєнка пов’язують зі скандальною організацією С14, яка причетна до вбивства Олеся Бузини та іншим силовим націоналістичним акціям. «Хто насправді є тіньовим господарем« С14 »? Інформація від джерел SKELET-info зводить все стрілки до «Свободи» і конкретно Андрію Іллєнко, який продовжує користуватися послугами «С14» і зберігає близький зв’язок зі своїм колишнім помічником (хоча Карась і вийшов з лав «Свободи»). Так само як і до Майдану, зараз у київській «Свободи» формально немає свого силового крила, але неофіційно таким є «С14», завжди готова виконати прохання Андрія Іллєнка».
Андрій Іллєнко особисто брав участь в нападі на президента НТКУ «18 березня 2014 року нардепи Андрій Іллєнко, Ігор Мірошниченко та Богдан Бенюк увірвалися в офіс в.о. президента Національної телекомпанії України (НТКУ) Олександра Пантелеймонова та, застосувавши фізичне насильство, змусили його написати заяву про звільнення. Даний інцидент не отримав ніякої оцінки правоохоронних органів, оскільки на чолі Генпрокуратури тоді стояв «свободівець» Олег Махніцький».
Цитати і заяви
Кандидат від партії “Свобода” по 215 округу в Києві Андрій Іллєнко визнав свою поразку на парламентських виборах 2019.
“Програвати треба гідно і спокійно. Тому вітаю з перемогою Богдана Яременко. Тисну руку і сподіваюся, що 215 округ матиме гідного представника”, – йдеться в його пості у Фейсбуці.
Декларація
Згідно щорічної декларації, в 2018 році Андрій Іллєнко заробив 447 796 гривень в якості зарплати народного депутата, його дружина – 216 тисяч гривень в якості доходів від підприємницької діяльності.
У банках і готівкою Андрій Іллєнко задекларував 15 тисяч доларів. На Іллєнко задекларована квартира в Києві 147 квадратних метрів.
На його маму, Єфименко Людмилу записані земельні ділянки в селі Прохорова Черкаської області +1586 квадратних метрів, в Києві 602 квадратних метра, дачний будиночок в Києві 141 квадрат, 2 гаража, недобудований будинок, а також автомобіль Mazda CX-7 2007 р.в.
Його дружина задекларувала 3 квартири в Києві 23, 26, 39 квадратів, одну квартиру 83 квадратів в Івано-Франківській області, автомобіль Suzuki Grand Vitara. Згідно з деклараціями минулих років, Андрій Іллєнко є кінцевим бенефіціарієм партії «Свобода», яка перейшла йому у спадок від його батька Юрія Іллєнка.