Андрій Гальченко
Андрій Гальченко
2116

Андрій Гальченко

Андрій Гальченко належить до “криворізької банди” у Раді. Працював водієм, інженером та завгоспом в університеті. У 2010 році потрапив до Юрія Вілкула і зараз відстоює його інтереси у Верховній Раді, про це повідомляє Політека.

Біографія

Андрій Володимирович Гальченко народився 13 липня 1971 року в Кривому Розі. Виріс у робітничій сім’ї. Батько працював водієм та механіком, а матір – касиром.

Сім’я

Одружений на Марині Гальченко. Подружжя виховує сина. Дружина – кінцева власниця фірми, яка займається торгівлею автозапчапстинами.

Освіта

Середню спеціальну освіту здобув у Криворізькому технікумі, де навчався на автослюсаря. Після цього вступив у Криворізький технічний університет на спеціальність “Автомобілі та автомобільне господарство”, який закінчив у 1995 році.

Кар’єра

Перший запис у трудовій Гальченка датується вереснем-листопадом 1989 року. Тоді він після закінчення технікума працював слюсарем на проектно-будівельно-монтажному підприємстві “Укрмонолітспецбуд”.

Із 1993 по 1995 рік – водій у Криворізькому гірничо-рудному інституті.

У 1995-96 роках – референт-водій Академії гірничих наук.

У жовтні 1996 року отримує посаду інженера у Криворізькому філіалі корпорації “Єдині енергетичні системи України”.

У серпні 1997 року стає водієм у “Кривбасрудпром”, де згодом переходить на посаду інженера. Звільняється у травні 2001 року.

Із квітня 2000 по квітень 2010 року – заступник завідувача “Спецавтоцентр”, завідувач “Технологічний-виробничого комплексу”, виконувач обов’язків проректора адміністративно-господарської роботи, проректор з адміністративно-господарської роботи у Криворізькому технічному університеті

У квітні 2010 року потрапляє в міську раду Кривого Рогу на посаду заступника міського голови.

Із січня 2012 по листопад 2014 року – перший заступник голови міста Юрія Вілкула.

Із листопада 2014 року – депутат Верховної Ради від Опозиційного блоку. Член комітету із питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Декларація

Андрій Гальченко звітує, що він та його сім’я за 2017 рік отримали більше ніж 5,5 млн гривень.

У Верховній Раді він отримав 239 тис. гривень зарплатні, ще 253 тис. йому надала держава на виконання депутатських обов’язків.

Андрій Гальченко постійно проживає в Кривому Розі, тому він має право на готельний номер у Києві. На “утримання” нардепа витратили 191 тис. гривень, іще 38 тисяч йому компенсували за проїзд територією України.

Однак навіть за таких сприятливих умов Гальченко пропустив 20% усіх засідань. Це один із найгірших результатів серед депутатів Дніпропетровської області.

А от дружина Марина заробила значно більше за чоловіка. Фірма ТОВ “СервісСпецГруп”, у якій вона виступає кінцевим бенефіціаром, дала сім’ї 4,8 млн гривень дивідендів. Іще 14 тисяч вона отримала за основним місцем роботи в апараті Верховної Ради.

20 тис. гривень їй виплатили соціальної допомоги на дитину.

Зароблені гроші Гальченко тримає переважно в банках. Згідно з декларацією, на рахунках нардепа та його дружини 3.1 млн гривень, 120 тис. доларів та 10 тис. євро. Ще 45 тис. гривень, 15 тис. доларів, 15 тис. євро та майже 3 тис. британських фунтів він зареєстрував у готівці.

Майже вся задекларована нерухомість Гальченка розташована в його рідному місті – Кривому Розі. Тут у нього є дві земельні ділянки загальною площиною 11 соток, дві квартири – 57 та 52 квадратних метри, будинок майже на 300 кв.м та гараж.

У столиці на нього оформлено номер у готельному комплексі “Київ”, що належить Верховній Раді. До речі, його площина – 38,6 кв.м.

Серед рухомого майна нардепа – три автівки.

Особисто Гальченку належить раритетний “Кадилак Флітвуд” 1960 року випуску. Як свідчить декларація, його він придбав іще у 1998 році, коли працював інженером у “Кривбасрудпромі”.

Також Гальченко має доручення на право керування позашляховиком LEXUS GX460. Дружина Марина їздить на TOYOTA CAMRY 2014 року випуску. Її придбали у 2016 році за 458 тисяч гривень.

Серед іншого майна сім’ї – два швейцарських годинники класу люкс, антикварний годинник GEORGES DUCOMMUN та дві старовинні ікони.

Компромат

Андрій Гальченко – нечастий учасник голосувань у Верховній Раді.

За першу осінню пленарну сесію 2018 року він узяв участь лише у 32 голосуваннях. Це трохи більше ніж третина від загальної кількості.

Але якщо він усе ж таки потрапляє у Верховну Раду, то голосує як і всі опоблоківці. Гальченко – один з 38 депутатів, які голосували проти визнання суверенітету України над окупованими територіями, він також віддав свій голос проти встановлення привітання “Слава Україні!” в Збройних силах та проти внесення змін у Конституцію щодо курсу України на вступ у НАТО та ЄС. Він також виступив проти висунення на Нобелівську премію миру українського режисера Олега Сенцова, який перебуває в ув’язненні на території Російської Федерації.

Андрія Гальченка також вважають одним із депутатів, які відстоюють інтереси міського голови Кривого Рогу Юрія Вілкула у Верховній Раді. Він, як член комітету Верховної Ради з питань будівництва, брав участь у розкраданні криворізького воєнного аеродрому “Долгінцево”. Повітряна база тривалий час стояла закинутою, але у лютому 2018 року міська влада вирішила прилаштувати територію літовища під сільськогосподарські потреби.

Літаки, які були на території, викупили за безцінь та продали на металобрухт.

Сам Гальченко сказав, що у майбутньому тут мають побудувати житло для ветеранів АТО.

У 2015 році Гальченко опинився в центрі скандалу. Тоді опублікували відео, на якому він прямо на засіданні Верховної Ради домовлявся про купівлю збройових деталей. Із переписки зрозуміло, що йому був потрібен глушитель. До речі, в декларації нардеп не звітував про наявність у нього вогнепальної зброї.

Новини

Гальченко чи то для піару, чи то з любові до екстриму бере участь у перегонах. У травні 2018 року він посів третє місце у гонках на виживання, що проходили у Кривому Розі.

Фото та відео

Згадки про персону