Андрій Алістаров
Андрій Алістаров
1371

Андрій Алістаров

Алістаров Андрій: блогер-казкар і продавець повітря

Андрій Алістаров - Фото 1

Алістаров Андрій — відсидівши за поширення наркотиків, став блогером, наживається на шахрайстві, шантажі і брехні

    Біографія

    Андрій Алістаров народився 6 березня 1985 року в місті Калуга, Російська Федерація.

    Освіта

    У соціальних мережах Андрія написано, що він навчався на соціально-економічному факультеті Калузької філії Московського державного технічного університету імені М.Е. Баумана

    Кар'єра: від "ліфтера" в шантажисти

    З юних років Андрій займався спортом, і навіть у двадцять років зумів стати абсолютним переможцем Калуги з паверліфтингу. Отримав звання КМС. Однак світла і здавалося б безхмарна спортивна кар'єра покотилася під укіс через наркотики, які нібито Андрію підкинули.

    Пройшовши "школу життя" за ґратами молодий чоловік залишив у минулому хоч якісь залишки совісті й вирішив надалі заробляти на різних аферах.

    Однією з них стали "викривальні" ролики. Правда, справжніх розслідувань Андрій не робив. Він просто знаходив тих, хто міг заплатити йому за мовчання. Такі люди завжди є, як на просторах пострадянських країн, так і в Арабських Еміратах.

    Брехнею і фейковими історіями недоблогер зумів зібрати значну колекцію заляканих "клієнтів". Їх набралося до двохсот осіб. В об'єктив шантажу Алістарова потрапляли вельми заможні персони, на кшталт Дениса і Кирила Бурлакових, Олега Бахматюка. Олександра Клєбанова і багатьох інших чиновників, медійних персон, підприємців і блогерів.

    Не так давно казахстанський фінансист і бізнесмен Тимур Турлов звернувся в правоохоронні органи зі скаргою на Алістарова. За словами власника компанії Freedom Holding Corp, блогер протягом трьох років вимагав гроші за мовчання.

    Андрій Алістаров - Фото 2

    Рецепт рекету по-алістаровськи

    Метод шантажу Андрія Алістарова наскільки ж аморальний, наскільки й неоригінальний. Тут потрібно всього два інгредієнти: сарафанне радіо, яке доносить слух і фантазія самого блогера. 

    Якщо розглядати діяльність Алістарова зовні — нічого не вийде побачити. Оскільки тестові серії робляться з розрахунком лише на одну людину — власне на об'єкт вимагання. 

    Після того як "глядач" подивився ролик про себе, до нього надходить пропозиція: потрібно пожертвувати певну суму до фонду "голодуючого блогера". Якщо герой ролика відмовляється, то відео стає надбанням громадськості. Афера працює регулярно і безкарно.

    Продавець VIP-повітря

    Андрій Алістаров заробляє чималі гроші на VIP-прогнозах у своєму Telegram-каналі. Він стверджує, що його прогнози найвірніші та правильні. Насправді ці передбачення можна з такою ж часткою ймовірності отримати на кавовій гущі або спостерігаючи за тінню птахів, що пролітають. Але красива обгортка з абревіатурою "VIP" приваблює так само сильно, як метеликів яскраве полум'я.

    Обіцянка надійності прогнозів вабить наївних людей, які мріють легко заробити гроші. Але на ділі безплатний сир виявляється тільки в мишоловці. Дар передбачення блогера — звичайне шахрайство. Легкі гроші вдається заробити тільки самому Андрію Алістарову.

    Андрій Алістаров - Фото 3

    Новачок у світі ставок жадає зірвати куш. Бачить канал "Залізна ставка" Андрія Алістарова, звертається до блогера. Той підсовує платформу. Начебто вона викликає довіру і є можливість перемогти, отримати чималі гроші. 

    Але замість перемоги гравець постійно програє. Він жадає відігратися і так потрапляє в болото, яке висмоктує його заощадження. Справа вся в тому, що Алістаров зовсім не зацікавлений, щоб гравець переміг. Зовсім навпаки, він наживається на програші свого протеже, оскільки має з цього чималий відсоток від платформи. Тобто Андрій отримує з гравця подвійну оплату: за пораду і за його програш.

    Конфлікт з Павлом Мозговим

    Андрій Алістаров "відомий" не тільки медіа-рекетом і прогнозами взятими зі стелі, а й просуванням соцмереж і Youtube-каналів. Особливо яскравою стала співпраця з блогером Павлом Мозговим.

    Той звернувся до Алістарова з проханням "прокачати" кількість його підписників. Послуги продюсера — мільйон рублів, бажаний підсумок спільної роботи — двадцять тисяч передплатників.

    Але замість цієї кількості фоловерів Алістаров "привів" тільки тринадцять з половиною тисяч, та й то були вони такими ж шахраями, як і сам"продюсер".

    Мозговий з обуренням звернувся до інтернет-підрядника. Але у відповідь почув образливі слова і принизливу оцінку свого контенту.

    Слід окремо відзначити, що Алістратов скористався своїми дружніми відносинами з Мозговим, зайнявши у нього в борг гроші. Але от віддавати назад якось не поспішав. Протягом двох років спільної роботи Алістратов не привів на канал Мозгового й половини обіцяної аудиторії.

    Андрій Алістаров - Фото 4

    У підсумку Мозговий припинив співпрацю і розповів знайомим про те, що Андрій — аферист і дурисвіт. В помсту Алістратов вилив відра інтернет-помиїв на свого ексколегу.

    Проведений аналіз показує, що ця особа — шахрай, який наживається на обмані та брехні. Основна частина відгуків проєкту "Залізна ставка", а також ставлення Алістарова до своїх "приятелів" показує, що "зрубати бабло" у будь-який спосіб для нього найважливіша мета.

    Згадки про персону