Кінах Анатолій Кирилович: досьє, компромат і декларація екс-прем’єра і близького радника Януковича
Анатолій Кирилович Кінах — нардеп України I, III, IV, V, VI і VII скликань, міністр економіки в 2007, прем’єр-міністр України у 2001 році. Про нього повідомляє Політека.
- Біографія
- Сім’я
- Освіта
- Кар’єра і бізнес
- Компромат
- Голос «ЗА» криваві «диктаторські» закони
- Вкрадені гроші
- Парламентська криза
- Декларація
- Посилання
Біографія
Анатолій Кирилович Кінах народився 4 серпня 1954 року в селі Братушани, Молдавська РСР.
Сім’я
Анатолій народився в родині звичайних радянських робітників. Двічі одружений. Друга дружина: Марина Володимирівна Кінах (1960 року народження) — журналіст, голова прес-служби ПППУ, почесний президент громадської організації «Культура і всесвіт — 2000». У Кінаха три доньки: Наталія (1980 р.н.), Зоя (1984 р.н.) і Софія (2000 р.н.).
Освіта
У 1972 році вступив до Ленінградського СПТУ-6, де отримав червоний диплом. Після навчався в Ленінградському кораблебудівному інституті на інженера-кораблебудівника.
Кар’єра і бізнес
Після здобуття вищої освіти Анатолій Кінах влаштувався на роботу в Талліннський суднобудівний 7-ий військовий завод доковим майстром, де працював до 1981 року.
У 1981 році переїхав до Миколаєва, де зайняв посаду майстра, трохи пізніше заступника майстра, начальника виробничо-диспетчерського відділу заводу «Океан».
- У 1989 році Анатолій став кандидатом в члени Комуністичної партії Радянського Союзу. Його обрали головою ради трудового колективу і в 1990 році висунули кандидатом у нардепи.
- У 1990 році Кінах стає народним депутатом України I скликання від Корабельного виборчого округу №284 у Миколаївській області. На посаді був членом Комісії з питань економічної реформи і управління народним господарством, входив до Народної Ради.
- У 1992 році Анатолій Кінах став представником Президента України в Миколаївській області.
- З 1994 по 1995 рік був головою Миколаївської облради депутатів.
- У 1995 році зайняв крісло віце-прем’єр-міністра України з питань промислової політики.
У 1996 році Анатолій став президентом Українського союзу промисловців і підприємців.
З 1996 по 2000 рік був членом політради і політвиконкому Народно-демократичної партії, заступником голови НДП з питань економічної політики.
У березні 1998 року Анатолій Кінах стає нардепом України III скликання. Балотувався по одномандатному виборчому округу №128 в Миколаївській області. На посту увійшов до фракції НДП, був уповноваженим представником. З 1998 по 2000 рік займав посаду голови Комітету з питань промислової політики, деякий час був членом Комітету з питань промислової політики і підприємництва, далі став членом Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій.
У 1999 році Анатолій був першим віце-прем’єр-міністром України.
З 2000 року займає крісло голови Партії промисловців і підприємців України.
- З 2001 по 2002 рік обіймає посаду Прем’єр-міністра України.
- У 2002 році Анатолій був обраний нардепом України IV скликання, балотувався від блоку «За єдину Україну!», де посідав друге місце в списку. На час виборів був членом ПППУ.
- У 2004 році Кінах виступав як кандидат в президенти України. У першому турі посів 6 місце, а в другому підтримав Віктора Ющенка, який був лідером Помаранчевої революції.
- 4 лютого 2005 року Анатолія призначили на посаду першого віце-прем’єр-міністра України.
- У 2006 і 2007 році був обраний нардепом V і VI скликань відповідно. В обох випадках балотувався від Блоку «Наша Україна», де займав другу позицію в списку. Під час виборів займав крісло Секретаря національної безпеки і оборони України, був членом ПППУ.
У квітні 2006 року став членом фракції Блоку «Наша Україна». У липні зайняв пост голови Комітету з питань безпеки і оборони.
У 2007 році Анатолій Кирилович Кінах зайняв ключову позицію в скандалі, який в результаті привів до початку парламентської кризи в Україні. Нагадаємо, що суть скандалу полягала в масовому переході депутатів з фракції «Наша Україна» в Партію регіонів.
21 березня 2007 року Анатолій зайняв пост міністра економіки України в Уряд Віктора Януковича. Криза, яка ставала все сильніше, призвела до того, що Віктор Ющенко розпустив Верховну Раду України.
Після виборів в листопаді 2007 року, Кінах став членом фракції Партії регіонів у парламенті, членом Комітету з питань національної безпеки і оборони, головою підкомітету з питань оборонно-промислового комплексу та військово-технічного співробітництва.
У 2008 році став членом Партії регіонів.
З березня 2010 по лютий 2014 року Анатолій Кінах був позаштатним радником президента-втікача Віктора Януковича.
У грудні 2012 року Анатолій Кінах стає нардепом України VII скликання, балотувався від Партії регіонів, зайняв 59 позицію в списку. На посаді став заступником голови Підкомітету з питань національної безпеки і оборони.
Компромат
Голос «ЗА» криваві «диктаторські» закони
Вкрадені гроші
Інтернет-видання «Україна кримінальна» твердить, що Анатолій Кінах був причетний до закриття кримінальної справи за № 47-365. Його основні фігуранти — посадові особи ЗАТ “Нафтогазгеологія”, які звинувачувалися в розкраданні близько $2,5 млн. у Єнакіївського металургійного заводу, $5 млн — у російської компанії «Ітера» і ще $30 млн.
Чому Анатолій Кінах взявся «відмазувати» «Нафтогазгеологію» і чи робив він це безкорисливо — точно невідомо. Хоча, як стверджує Анатолій Кінах, за час всієї його роботи він не був в ситуації, коли б йому пропонували хабара.
Парламентська криза
У 2007 році потрапив в центр скандалу, який став причиною появи в Україні парламентської кризи. А спровокувало це перехід депутатів політика з фракції «Наша Україна» до Партії регіонів. Після цього сам Анатолій Кінах отримав в уряді Віктора Януковича посаду міністра економіки. Подальша парламентська криза стала причиною розпуску Віктором Ющенком Верховної Ради України.
Декларація
Незважаючи на те, що державні службовці зобов’язані надавати в НАЗК декларації про власний майновий та фінансовий стан, а також стан своїх сімей, у відкритому доступі є всього дві декларації Анатолія Кінаха — за 2011 і 2013 рік. У декларації за 2013 рік Анатолій вказав таке нерухоме майно:
- дві земельні ділянки, загальною площею 830 м2;
- квартиру, площею 173,5 м2;
- іншу нерухомість (4 одиниці), загальною площею 303,9 м2.
У графі цінне рухоме майно, транспортні засоби, Анатолій вказав 3 автомобілі, що належать його родині:
- Toyota CAMRY 3500 куб.см, 204 кВт;
- Lexus LX 570 5664 куб.см, 271 кВт;
- Toyota RAV-4 1980 куб.см, 11 Вт.
Дохід Анатолія за 2013 рік склав: двісті шістдесят дев’ять тисяч вісімсот сімдесят вісім гривень. Дохід його сім’ї склав: один мільйон п’ятсот сорок тисяч дев’ятсот чотирнадцять гривень.
Грошові активи Кінаха складають: вісімсот тридцять три тисячі двісті одна гривня. Грошові активи його сім’ї складають дванадцять мільйонів триста дев’яносто дев’ять тисяч шістсот шістдесят одна гривня.
Посилання
Анатолій Кінах має персональний сайт. Також у нього є кілька громадських сторінок в соціальній мережі Facebook, на першій є трохи більше 1600 пісписників, на другій коротка інформація про власника. Є і основна сторінка, де Анатолій створює різні публікації.