Португалія планує вже у вересні визнати Палестину
Португалія планує вже у вересні визнати Палестину

Португалія планує вже у вересні визнати Палестину

Луїш Монтенегру (Фото: EPA)

Уряд Португалії оголосив про початок офіційних консультацій щодо потенційного визнання Палестинської держави. Рішення ухвалено напередодні Генеральної асамблеї ООН, яка відбудеться у вересні. Про це повідомив прем'єр-міністр Луїш Монтенегру, передає RPT.

Уряд повідомив, що численні держави, які підтримують діалог з Португалією з цього питання, висловили готовність розпочати процедуру визнання, зважаючи на гарантії, надані Палестинською адміністрацією, а також позитивну позицію багатьох арабських країн щодо нормалізації відносин з Ізраїлем.

Крім того, рішення мотивується погіршенням ситуації в регіоні, зокрема гуманітарною кризою та загрозою анексії палестинських територій.

Лісабон також підписав спільну заяву разом із 15 іншими країнами-учасницями конференції, у якій ідеться про готовність до визнання Палестинської держави як елементу реалізації рішення про дві держави.

В уряді наголосили, що Палестинська адміністрація виконала ключові умови, необхідні для початку процесу визнання, які були підтверджені на міжнародній конференції.

  • 25 липня Макрон заявив, що Франція визнає Палестину. Він має намір оголосити про це на сесії Генасамблеї ООН у вересні.
  • 26 липня Стармер заявляв, що визнання Палестинської державності має бути частиною плану забезпечення тривалої безпеки для палестинців та ізраїльтян.
  • 30 липня Франція та ще 14 держав підписали документ під назвою "Нью-Йоркський заклик", який стосується визнання Палестинської Держави.
Джерело матеріала
loader
loader