Начальник Донецької ОВА розповів про ситуацію з меддопомогою в області
Начальник Донецької ОВА розповів про ситуацію з меддопомогою в області

Начальник Донецької ОВА розповів про ситуацію з меддопомогою в області

Російські загарбники з початку повномасштабного вторгнення - з 24 лютого 2022 року - пошкодили та зруйнували 96 закладів охорони здоров’я в Донецькій області.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

"З 24 лютого 2022 року по теперішній час пошкоджень різного ступеня важкості зазнали 96 закладів охорони здоров’я, в тому числі 62 заклади, що надають медичну допомогу вторинного та третинного рівнів, та 34 центри первинної медико-санітарної допомоги", - поінформував очільник області.

Він уточнив, що повністю зруйнованими, за інформацією, якою володіє обладміністрація, є 25 закладів охорони здоров’я, часткових пошкоджень зазнав 71 медичний заклад.

Загальна ж кількість пошкоджених та зруйнованих будівель закладів охорони здоров’я на Донеччині становить 352, додав Філашкін.

Він зазначив, що наразі медичні заклади продовжують свою роботу в тих громадах, де це дозволяє безпекова ситуація.

"У більшості випадків медична допомога надається на території області. Але у разі складних чи критичних випадків на Донеччині налагоджена система медичної евакуації до більш безпечних регіонів, де можливе проведення вже складних операцій. У разі отримання людиною уламкових або кульових поранень домедичну допомогу також надають співробітники поліції та ДСНС, або військові медики", - пояснив керівник ОВА.

Він підкреслив, що, звісно, забезпечувати базові потреби людей, які досі залишаються у населених пунктах, наближених до лінії фронту, стає все важче. Ворог активно використовує дрони та ігнорує гуманітарне право, завдаючи ударів по евакуаційному транспорту та каретах швидкої допомоги, атакує транспорт волонтерів.

"І я повторюю, що зараз у багатьох містах та селах Донеччини єдиний спосіб захистити себе та своїх близьких - евакуація", - наголосив Філашкін.

Як повідомлялося, під контролем української влади наразіперебувають 33% Донецької області. На цій території залишаються жити понад 261 тис. осіб цивільного населення.

Фото: Донецька ОВА

Теги за темою
Медицина
Джерело матеріала
loader
loader