/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2Fbb3f8a9d5a756116936fb7a6ad25ae9d.jpg)
Починає нагадувати мінський переговорний процес, - політолог про переговори у Стамбулі
Про це він розповів у своєму блозі.
Як зазначає експерт, сторони з самого початку не робили великих ставок на третій раунд переговорів у Стамбулі, але те, що він все ж таки відбувся, свідчить про бажання зберегти переговорний процес і надію розпочати політичне врегулювання війни. Проте, констатує він, вдалося домовитися знову лише про обмін полоненими та загиблими.
«москва внесла низку своїх пропозицій. По-перше, це сформувати три робочі групи з політичних, гуманітарних і військових питань, які працюватимуть у форматі онлайн, щоб заощадити гроші платників податків, адже з грошима не все гаразд у москви. Жартуємо, звісно, але формування цих груп починає нагадувати мінський переговорний процес», - коментує Руслан Бортник.
За словами глави російської делегації Мединського, розповідає експерт, позиції сторін щодо меморандумів залишаються далекі одна від одної. росія, продовжує він, запропонувала короткі перемир'я, щоб забирати поранених і загиблих, а Україна наполягала на безумовному припиненні вогню, що, до речі, підтримують США.
«І Україна насамперед, звичайно, просувала тему, пов'язану з прямими переговорами між президентом України та президентом росії. Це була така таранна тема. Турецька сторона зрештою заявила, що ми теж наблизилися до обговорення цієї теми, але я не бачу тут будь-яких суттєвих змін порівняно з попереднім періодом. росія допускає можливість такої зустрічі, але лише на фінальному етапі, на етапі підписання будь-яких домовленостей, що було й раніше. Цілком від цієї зустрічі росія не відмовлялася ніколи, завжди говорила, що наприкінці десь там потім ця зустріч може бути», - підсумовує Руслан Бортник.
Також Politeka писала про те, що Старіков оцінив, чи буде 2 вересня шанс на встановлення миру.

