МЗС підтримує зусилля зі збереження історичної пам’яті ромської спільноти - Кислиця
МЗС підтримує зусилля зі збереження історичної пам’яті ромської спільноти - Кислиця

МЗС підтримує зусилля зі збереження історичної пам’яті ромської спільноти - Кислиця

Міністерство закордонних справ України підтримує зусилля зі збереження історичної пам’яті ромської спільноти, яка споконвічно є невід’ємною частиною українського суспільства.

Про це заявив перший заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця перед лекцією для дипломатів «Геноцид ромів України: історія і пам’ять» у межах освітнього проєкту «Дипломатія памʼяті», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Кислиця нагадав, що в грудні 2023 року Кабінет міністрів України затвердив план заходів на 2024-2025 роки з реалізації Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року.

МЗС підтримує зусилля зі збереження історичної пам’яті ромської спільноти - Кислиця - Фото 1

«Міністерство закордонних справ всіляко підтримуватиме цю роботу в ім’я збереження історичної пам’яті і поваги до кожної спільноти, яка є частиною українського суспільства. Головний мотив для нас залишається незмінним – в Україні не повинно бути білих плям в історії нашої країни, а також не повинно бути місця для проявів нетерпимості за етнічною, релігійною чи будь-якою іншою ознакою», - сказав перший заступник міністра.

МЗС підтримує зусилля зі збереження історичної пам’яті ромської спільноти - Кислиця - Фото 2

Він зазначив, що роми споконвіку є частиною українського суспільства. У цьому контексті дипломат підкреслив, що Україна повинна залишатися демократичною державою, де панує толерантність, адже без неї розвиток суспільства є неможливим.

У рамках заходу український історик, дослідник, науковий співробітник Українського центру вивчення Голокосту Михайло Тяглий прочитав дипломатамлекцію «Геноцид ромів України: історія і пам’ять», після якої відбулось її обговорення.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ України у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр» започаткувало освітній проєкт «Дипломатія пам’яті». Він спрямований на українських дипломатів і покликаний допомогти їм аргументовано діяти у сфері захисту і збереження історичної пам’яті та протидії російській дезінформації.

Більше фото Укрінформу тут.

Теги за темою
Україна МЗС України
Джерело матеріала
loader
loader