/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Ffb9fe22feb1f52e0d30caa29f1a491fa.jpg)
Зеленський назвав "найдієвіший аргумент" для Росії закінчити війну
Президент України Володимир Зеленський повідомив про затвердження нових санкційних рішень Ради національної безпеки і оборони, спрямованих проти російської економіки та військово-промислового комплексу.
Про це український лідер написав у своїх соціальних мережах, детально розкривши зміст прийнятих обмежень.
Перше санкційне рішення стосується синхронізації європейських санкцій в українській юрисдикції. За словами Зеленського, "наразі всі 18 пакетів санкцій повністю синхронізовані та чинні в Україні".
З 18-го санкційного пакета застосовані обмеження до структур, пов'язаних з російським тіньовим танкерним флотом. Крім того, нові санкції торкаються 53 фізичних та юридичних осіб - російських, китайських, іранських та з інших країн.
Друге санкційне рішення спрямоване проти російського військового виробництва. Обмеження застосовані проти понад 90 компаній, які займаються видобутком рідкісноземельних та рідкісних металів. Ці матеріали є ключовими для виробництва електроніки, систем наведення, двигунів та безпілотників.
Україна активно працює над тим, щоб національні санкції були синхронізовані в юрисдикціях країн-партнерів. "Максимальний санкційний тиск – це найбільш дієвий аргумент для Росії закінчити війну", - підкреслив Президент.
За оцінкою Зеленського, санкції вже мають відчутний вплив на російську економіку. "Вони відчувають наслідки санкцій, і це не тільки на рівні російського федерального бюджету, але й у житті російських регіонів, у галузях їхньої економіки", - зазначив він.
Український лідер охарактеризував російське рішення про початок та затягування війни як "рішення про вбивство їхнього економічного потенціалу", підкресливши ефективність спільних дій України з партнерами.
Напередодні Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Франції Емманюелем Макроном, під час якої обговорювалися питання зміцнення української ППО, постачання ракет до систем SAMP/T і Crotale, фінансування виробництва українських дронів та навчання пілотів на літаках "міраж". Також було розглянуто результати переговорів зі російською стороною в Стамбулі щодо обміну полоненими та перспективи євроінтеграційного шляху України.

