/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F63%2Fccdbf83673bc2855d8d924f4e5644217.jpg)
Полтавщину сколихнув глибокий землетрус: що показали сейсмографи
У неділю, 27 липня, поблизу села Старі Санжари на Полтавщині стався землетрус магнітудою 2,9. Підземні поштовхи зафіксували на глибині аж понад 7 км. Це сталося о 10:47.
Про землетрус у Полтавській області повідомив Головний центр спеціального контролю - установа, що фіксує сейсмічну активність на території України. Вони оприлюднили відповідну інформацію на своєму офіційному сайті.
При цьому дослідники попросили повідомити, тих, хто відчув на собі поштовхи, аби краще їх дослідити. Залишити повідомлення можна за посиланням.
За попередніми даними, ніхто не постраждав, руйнувань немає.
Зазначимо, що Полтавська область розташована в межах сейсмічно активної зони, а саме на стику Українського кристалічного щита та Дніпровсько-Донецької впадини. Через тектонічні рухи землетруси тут відбуваються часто, але зазвичай вони слабкої сили. Фахівці стверджують, що такі землетруси не становлять небезпеки для населення, а ось люди з підвищеною чутливістю можуть їх відчувати.
Землетруси виникають через зсуви земних плит у надрах планети, і хоча Україна не вважається надто сейсмічно активною, деякі її регіони все-таки знаходяться в зонах ризику. Найбільш сейсмічно небезпечними вважаються райони Прикарпаття, Закарпаття, Чернівецька, Тернопільська, південь Одеської області та Дніпропетровщина.
А останнім часом дедалі більше поштовхів фіксують і на Полтавщині. Так, з 2015 року в регіоні зафіксовано близько десяти землетрусів, три з яких - цьогоріч. Найпотужніший стався у 2015 році на межі Полтавської та Сумської областей - тоді підземні поштовхи відчули жителі майже 13 населених пунктів.

