/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F785d408cd2b7b0e21c58326f3f724a53.jpg)
Вилучення авто за ухилення від мобілізації: кому загрожує і за яких умов
В яких випадках вдаються до таких санкцій розповіла адвокатка, керуючий партнер адвокатського об'єднання "Актум" Олена Хоменко у коментарі РБК-Україна, передає24 Канал.
Чи можуть конфіскувати майно?
Як повідомила адвокатка Олена Хоменко, за порушення вимог мобілізації, зокрема за неявку на уточнення облікових даних чи проходження ВЛК, військовозобов'язаним українцям загрожують штрафи у розмірі від 17 до 25 тисяч гривень.
Порушник має 15 днів на сплату штрафу. Якщо він протермінував цей період – розмір штрафу подвоюється. Згодом можуть бути застосовані інші санкції.
В рамках виконавчого провадження, якщо сума боргу сягає понад 165 тисяч гривень (мають місце декілька штрафів), то в такому випадку у 2025 році державний виконавець має право арештовувати та виставляти майно на продаж,
– пояснила адвокатка.
Серед інших санкцій можливе також блокування банківських рахунків або позбавлення водійських прав, однак кожне з цих рішень ухвалюється судом.
Юристка перевірила кількість відповідних судових рішень. За її даними, з початку 2025 року розглядали 59 справ про позбавлення прав через порушення військового обліку. По дев'яти з них уже винесено рішення, решта ще розглядаються.
Основну частину справ становлять оскарження штрафів за неоновлення даних або неявку по повістці.
Раніше повідомлялось, чоловікам почали надходити повідомлення у застосунок Резерв+ про нібито штрафи за неоновлення даних. Через це багато хто звернувся до ТЦК, що спричинило значні черги.

