/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fc6043e84eb075ad6d7f105b69a5babb7.jpg)
У Києві знову протестують проти закону, який послаблює НАБУ та САП
Мітинг в Києві / © Укрінформ
У суботу, 26 липня, на площі біля театру ім. Івана Франка в Києвізнову відбулася акція протесту.
Про це повідомляє Укрінформ.
Учасники виступають проти скандального закону, який, на їхню думку, знищує незалежність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Мітинг в Києві / © Укрінформ
На місці зібралися близько 200 учасників. Люди тримали плакати, вигукували гасла й вимагали скасування закону, ухваленого парламентом та підписаного президентом.
Мітинг в Києві / © Укрінформ
На місці проведення акції зробили імпровізовану сцену з відкритою дискусією для всіх охочих.
Мітинг в Києві / © Укрінформ
Мітинг в Києві / © Суспільне
Мітинг в Києві / © Суспільне
За новим законом, генпрокурор отримав розширені повноваження: формувати групи прокурорів у САП, оголошувати підозри топчиновникам, давати письмові вказівки НАБУ, закривати кримінальні провадження, а також передавати справи в інші органи. У НАБУ та САП заявили, що ці зміни фактично знищують незалежність антикорупційної системи, створеної після Революції Гідності.
Реакція суспільства не забарилася: в Україні почалися акції протесту, зокрема у Києві, Харкові та інших містах.Міжнародні партнери також висловили занепокоєння. Західні дипломати, правозахисники та експерти наголосили, що така ініціатива суперечить взятим Україною зобов’язанням і ставить під сумнів її євроінтеграційний курс.
У відповідь на хвилю обурення, вже24 липня президент подав до Верховної Ради новий законопроєкт №13533, який покликаний відновити автономію НАБУ і САП. Документ пропонує повернути самостійність керівників цих органів у прийнятті рішень, зокрема у підписанні підозр та контролі за справами без втручання генпрокурора. НАБУ та САП вже офіційно підтримали нову ініціативу й закликають парламент розглянути її якомога швидше.
За попередньою інформацією,голосування за законопроєкт №13533 може відбутися в останні дні липня. Водночас нардеп Ярослав Железняк попереджає: у «Слузі народу» може не вистачити голосів, і тоді ухвалення документа опиниться під загрозою.

