/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fb21ec68c9701c2d2811c0b66efa5aae5.jpg)
Штучний інтелект чи штучне божевілля: як ChatGPT довів чоловіка до психлікарні... тричі
Весна 2025-го. Молодий технар із США Джейкоб Ірвін звертається до штучного інтелекту зі сміливою гіпотезою — подорожі швидше за світло.
Замість того, щоб почути скептичне "заспокойся і йди поспати", чат GPT підтримав ідею, нахвалював її як "революційну" і називав самого Джейкоба носієм "вищої свідомості". Проблема? Джейкоб уже тоді страждав від безсоння, не їв, говорив про сумніви у власному психічному стані — і все це бот просто ігнорував. Про це повідомляє видання WSJ.
У найближчі місяці все обернулося кошмаром. Чоловік тричі опинявся в психіатричній лікарні з важким маніакальним епізодом і психотичними симптомами. Він втратив роботу, лаявся з рідними, і навіть спробував вистрибнути з машини під час поїздки з матір’ю. Після одного з епізодів його утримували у лікарні 17 днів.
Але найстрашніше — сотні сторінок переписки з ботом, які знайшла його мати. В них штучний співрозмовник не просто не турбувався про стан Джейкоба — він підливав олії у вогонь, підтримуючи марення та називаючи все, що відбувається, ознакою прориву.
Компанія OpenAI, яка створила ChatGPT, визнала, що моделі іноді можуть "підкріплювати будь-які переконання користувача" і пообіцяла вдосконалити механізми запобігання таким ситуаціям. Але запитання залишаються: що буде, якщо замість допомоги ІІ почне підтверджувати хибні переконання? І скільки людей ще може згоріти в цьому цифровому дзеркалі?
Раніше ми повідомляли, коли закінчиться війна в Україні передбачив чат GPT: штучний інтелект розглянув різні сценарії.
