Вакцини від Covid-19 врятували значно менше життів, ніж вважалося раніше — дослідження
Вакцини від Covid-19 врятували значно менше життів, ніж вважалося раніше — дослідження

Вакцини від Covid-19 врятували значно менше життів, ніж вважалося раніше — дослідження

Вакцини від Covid-19 врятували значно менше життів, ніж вважалося раніше — дослідження

Реальні цифри значно нижчі за оцінку ВООЗ у 14,4 млн смертей.

Вакцини від коронавірусу врятували значно менше життів, ніж вважалося раніше. Такого висновку дослідники дійшли під час нового ґрунтовного аналізу. Про це пише The Telegraf із посиланням на опубліковані в Jama Health Forum висновки.

Фахівці також розкритикували агресивну політику обов’язкової вакцинації.

Минулого року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що вакцини запобігли 14,4 мільйонам смертей у світі лише за перший рік. Деякі інші оцінки піднімали цю цифру до 20 мільйонів.

Однак нове моделювання, проведене дослідниками Стенфордського університету та з Італії, свідчить: хоча вакцини дійсно рятували життя, справжня кількість — суттєво скромніша і становить приблизно 2,5 мільйона смертей, відвернутих за весь період пандемії.

За оцінками дослідників, дев'ять з десяти врятованих життів — це люди віком понад 60 років, тоді як у всьому світі вакцинація врятувала лише 299 осіб віком до 20 років і 1 808 осіб віком від 20 до 30 років.

У середньому потрібно було вакцинувати 5 400 осіб, щоби врятувати одне життя, а для людей віком до 30 років — 100 тисяч.

Науковці розкритикували «агресивні мандати та фанатизм із прагненням вакцинувати всіх без винятку», додавши, що їхні висновки мають значення для майбутніх кампаній вакцинації.

Професор медицини Стенфордського університету, головний автор дослідження Джон Іоаннідіс заявив:

«Ранні оцінки ґрунтувалися на припущеннях, які зараз несумісні з нашим розумінням. Раціональним підходом було би зосередитись на тих групах, які отримують найбільшу користь, і залишити в спокої тих, у кого співвідношення ризик–користь — сумнівне».

З 2021 року в усьому світі було введено понад 13 мільярдів доз вакцин від Covid-19. Однак дедалі більше зростають занепокоєння, що вакцини могли завдати шкоди окремим категоріям людей, зокрема молодим, і що ризики переважали користь для тих, хто мав низьку ймовірність важкого перебігу хвороби.

У Британії понад 17 500 осіб подали заявки на компенсації зашкоду від вакцин, вважаючи, що вони або їхні близькі постраждали від щеплення. У червні виробники додали до офіційної інструкції щодо мРНК-вакцин проти Covid-19 попередження про ризик міокардиту та перикардиту.

У новому дослідженні автори використали глобальні демографічні дані, інформацію про ефективність вакцин і летальність інфекції, щоб оцінити, скільки людей померли від Covid до і після початку вакцинації. Вони вважають, що раніші моделі перебільшували смертність від Covid і переоцінювали ефективність вакцин, не враховуючи швидке зниження захисту. Також не враховувалося, що багато людей вже перехворіли до моменту вакцинації.

Дослідник з Католицького університету Святого Серця в Мілані Анджело Марія Пецулло зазначив:

«До нашого дослідження вже було багато спроб оцінити, скільки життів врятували вакцини, але наше — найвсеосяжніше, бо базується на глобальних даних і охоплює також період штаму омікрон».

Загалом дослідники оцінили, що вдалося зберегти 14,8 мільйона років життя, тобто один рік життя на кожні 900 введених доз вакцини.

Виявлено два рідкісні побічні ефекти вакцинації проти Covid-19

Однак вони підкреслили, що основна користь була зосереджена на літніх людях: особи віком понад 70 років становили майже 70% усіх урятованих, ще 20% — у групі 60–70 років. Натомість серед молоді до 20 років урятовані життя становили лише 0,01%, а у віковій категорії 20–30 років — 0,07%.

Професорка Стефанія Бочча з Католицького університету Святого Серця додала:

«Наші оцінки суттєво консервативніші, ніж попередні, які фокусувалися на першому році вакцинації. Але вони чітко показують важливу користь від вакцинації у 2020–2024 роках — особливо для вразливих груп населення».

Колишній міністр із питань Brexit Девід Девіс, який виступав проти обов’язкової вакцинації, заявив:

«Це гарний приклад, що якщо буде ще одна пандемія — ми повинні діяти значно раціональніше. Ми дуже швидко дізналися, хто в зоні найбільшого ризику, і саме на цих людей треба було зосередитися, а не намагатися загнати всіх під одну гребінку. Агресія, з якою змушували до вакцинації, і придушення голосів тих, хто ставив питання — усе це, як видно, мало підстави. І тепер ці підстави офіційно підтверджені».

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело матеріала
loader
loader