/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fd53a76adbb7557c63e6d2a3c7e485a80.jpg)
У Запоріжжі помітили рідкісне хиже пташеня. Ці птахи все частіше оселяються в містах
Пташка мала типовий "погляд хижака"
У Запоріжжі просто посеред двору помітили хиже пташеня. Молодий хижак, ймовірно боривітер, сидів поруч із машиною.
Фото птаха зробила кореспондентка "Телеграфа". Пташеня відлетіло після "фотосесії". Ймовірно, пташка ще тільки вчилася літати та присіла відпочити під захистом автівки.
Ми ідентифікували птаха як боривітра (Falco tinnunculus), інша назва — пустельга, представника родини соколиних. На це вказує колір оперення — рудувате з чорними плямами, довгий хвіст та загострені крила. Також пташеня має великі виразні очі та типовий "погляд хижака".
Чому боривітра все частіше можна зустріти в містах
Раніше орнітолог Василь Костюшин розповів "Телеграфу", що боривітри зараз активно заселяють урбанізовані території. Основна причина — наявність кормової бази. У місті для боривітра вистачає і дрібних гризунів, і дрібних птахів.
Боривітри добре пристосовуються до умов міського середовища. Замість природних скель — багатоповерхівки. А замість степових мишей — городні гризуни чи пташки, які розвелися у великій кількості у дворах.

