/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F5e2bad2c0c1932af3ad30b20769bcffd.jpg)
Робочі місця для людей з інвалідністю: які області лідирують
За час дії програми, з серпня 2023 року, компенсації витрат на облаштування робочого місця людей з інвалідністю, нею скористалося вже 3 тисячі роботодавців, які створили комфортні умови роботи для 3461 своїх працівників.
За даними Державної служби зайнятості, загалом відшкодування вже перевищили суму у 250 млн грн, цього року профінансовано вже 117 млн грн.
Найактивніше користуються такими компенсаціями роботодавці у Київській та Черкаській областях, а також у столиці.
Максимальною компенсацією для осіб з інвалідністю І групи є 120 тисяч грн, для ІІ групи – 80 тисяч. Середній розмір виплат наразі складає 79 тисяч грн.
Першопочатково отримати таку компенсацію могли роботодавці, що створювали нові робочі місця для людей з інвалідністю. Проте дію програми було розширено на роботодавців, які повертають своїх працівників після служби в армії та отримання поранення, і як наслідок – інвалідності.
Також тепер роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування власного місця провадження діяльності ФОП та самозайнята особа з інвалідністю (І та ІІ групи), у тому числі з-поміж ветеранів/ок, яка розпочала або після звільнення з військової служби у запас/відставку продовжила свою діяльність.
Компенсація покриває витрати на вже придбані роботодавцем допоміжні засоби, наприклад, на спеціалізовані меблі, транспортери для піднімання сходами з електроприводами, брайлівські клавіатури та портативні пристрої, допоміжні засоби для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити та інші товари. Роботодавець має подати заяву на компенсацію протягом 180 днів з дати працевлаштування/повернення на роботу особи з інвалідністю, державної реєстрації ФОП.

