Міністерство оборони США призупиняє участь своїх посадовців у заходах аналітичних центрів, згідно з новою директивою, опублікованою цього тижня, повідомляє The Hill.
Пентагон перевірятиме кожен захід, на який запрошуються посадовці з питань національної безпеки, аби переконатися, що форуми відповідають цінностям відомства.
“Для того, щоб гарантувати, що Міністерство оборони не надає своє ім'я та авторитет організаціям, форумам та заходам, які суперечать цінностям цієї адміністрації, Управління зв'язків з громадськістю Пентагону буде проводити ретельну перевірку кожного заходу, на який запрошуються представники оборонного відомства”, — заявив речник Пентагону Шон Парнелл.
Директива, яка набула чинності у вівторок, 22 липня, з'явилася дещо більше ніж через тиждень після того, як Пентагон вирішив відкликати своїх високопосадовців зі щорічного Аспенського безпекового форуму — чотириденної зустрічі в Колорадо, заявивши, що цей захід з питань національної безпеки “пропагує зло глобалізму, зневагу до США і ненависть до президента Сполучених Штатів”.
Представник Пентагону Кінгслі Вілсон у четвер, 24 липня, на своїй сторінці соцмережі X написав, що “в майбутньому жоден офіційний представник Міністерства оборони не буде відвідувати заходи організацій, які пропагують глобалізм і зневагу до президента США Дональда Трампа”.
Міністерство оборони Штатів заборонило своїм посадовцям брати участь у Міжнародному безпековому форумі в Галіфаксі — щорічному зібранні військових та іноземних посадовців, яке має відбутися в листопаді. Також відомство аналізує, чи повинен Пентагон брати участь в інших безпекових форумах.
Директива стосується державних службовців, офіцерів і вищого керівництва, яких проситимуть надати тези своїх промов перед виступами, якщо їхня участь у тому чи іншому форумі буде схвалена.
Високопосадовці Міноборони США, в тому числі міністри оборони, традиційно брали участь у конференціях з питань національної безпеки, де виступали з промовами, окреслюючи аспекти оборонної політики США, а також зустрічалися зі своїми колегами.