Особливих ризиків для курсової стабільності у серпні немає - банкір
Особливих ризиків для курсової стабільності у серпні немає - банкір

Особливих ризиків для курсової стабільності у серпні немає - банкір

Завдяки скоординованим діям регулятора, суттєвій міжнародній допомозі та сезонним чинникам гривня має всі шанси впродовж серпня залишатися відносно стабільною.

Про це сказав у коментарі Укрінформу директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності Глобус Банку Тарас Лєсовий.

За його словами, валютний курс гривні у серпні формуватиметься під впливом п’яти ключових чинників - від політики Національного банку до розвитку ситуації на фронті. За базовим сценарієм, баланс між попитом і пропонуванням залишатиметься стабільним, без суттєвих дисбалансів.

«Нацбанк продовжить активні валютні інтервенції для запобігання різким стрибкам курсу. Загальний обсяг продажу валюти з резервів може сягнути майже 3 млрд дол., що дозволить утримувати рівновагу навіть у разі зростання попиту до 15%. Цьогоріч обсяг міжнародної допомоги прогнозується на рівні 55 млрд дол., що повністю покриває бюджетний дефіцит та створює буфер на 2026 рік. При цьому тривають переговори з партнерами про підтримку на наступний рік, щоб забезпечити очікувані надходження в межах 38 - 40 млрд дол.», - деталізував Лєсовий.

Ще одним важливим чинником він називає збільшення продажу валюти аграріями, котрі активізують закупівлю техніки, пального тощо. А це тимчасово підвищить валютну пропозицію. Проте ближче до осені зростуть витрати на закупівлю енергоресурсів, що може нівелювати цей ефект.

«Обмеження з боку ЄС призведуть до значного (до 80%) скорочення аграрного експорту порівняно з попередніми роками, що створює ризики для валютних надходжень та міжнародних резервів. Тож державі важливо активізувати підтримку експортерів і стимулювати нові експортні напрями», - радить експерт.

Що ж до найбільш непередбачуваного чинника - ситуації на фронті, - то наслідки ворожих обстрілів можуть провокувати тимчасове підвищення попиту на валюту з боку населення. Проте досвід показує, що такі хвилювання швидко вщухають, і ринок стабілізується, заспокоює банківський аналітик.

За його прогнозами, у серпні офіційний курс долара коливатиметься в межах 41,8 - 42,4 грн, що не перевищить зростання більш як 1% від початку року. Курс євро - 48,5 - 50 грн з урахуванням світових коливань пари EUR/USD (1,1 - 1,2).

«Загалом гривня має всі шанси залишатися відносно стабільною завдяки скоординованим діям регулятора, суттєвій міжнародній допомозі та сезонним чинникам. Найбільша невизначеність стосується євро, курс якого значною мірою залежатиме від глобальної кон’юнктури», - підсумував Лєсовий.

Як повідомлялося, Нацбанк найближчим часом розгляне нові рішення щодо валютної лібералізації, зокрема для розширення стимулів для бізнесу залучати капітал в Україну.

Фото: unsplash

Теги за темою
Гроші курс валют Гривня
Джерело матеріала
loader
loader