На Житомирщині зловмисники привласнили майже ₴200 тисяч з бюджету громади
На Житомирщині зловмисники привласнили майже ₴200 тисяч з бюджету громади

На Житомирщині зловмисники привласнили майже ₴200 тисяч з бюджету громади

На Житомирщині зловмисники привласнили майже ₴200 тисяч з бюджету громади - Фото 1

Слідчі поліції встановили, що сільський голова залучив знайомого підприємця до «ремонту» амбулаторії у Бердичівському районі. Водночас будівельні роботи були проведені раніше, ще за кілька місяців до укладення фіктивної угоди. Отримані бюджетні кошти фігуранти розподілили між собою. Досудове розслідування триває, наразі обом учасникам оборудки повідомлено про підозри.

Ініціював виділення коштів із бюджету громади 57-річний сільський голова одного із населених пунктів Бердичівського району. До «ремонту» медзакладу він залучив свого знайомого 43-річного підприємця з обласного центру.

Вказаний підприємець склав фіктивний договір підряду та акт виконаних робіт на суму 199 935 гривень. Не знаючи про злочинний задум, керівник медзакладу, за вказівкою сільського голови, підписав усі необхідні документи. Пізніше, на їх підставі, підряднику було переказано суму, вказану в угоді.

Насправді за кілька місяців до цього ремонтні роботи вже провели засуджені, що були залучені до благоустрою на підставі окремої угоди між сільською радою та виправною установою.

23 липня фігуранти зустрілись у Бердичеві. Підрядник передав сільському голові 100 тисяч гривень готівкою як частину «відкату» за реалізацію схеми. Правоохоронці затримали обох спільників одразу після передачі грошей.

Слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області повідомили про підозри обом фігурантам. Сільському голові інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 191 КК України). Підприємцю – пособництво у заволодінні чужим майном за аналогічних обставин (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191 КК України).

Досудове розслідування триває за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури. Оперативний супровід здійснюють співробітники УСБУ в області.

Згідно з чинним законодавством фігурантам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Tweet
Джерело матеріала
loader
loader