/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F687d887f63f3502167d86eca53c2fdcb.png)
Метадослідники розробляють браслет для керуванням комп'ютером жестами
Метадослідники розробляють браслет , який дозволяє людям керувати комп'ютером за допомогою жестів. Це включає переміщення курсора, відкриття програм і надсилання повідомлень, пишучи в повітрі, ніби використовуючи олівець.
Браслет Meta використовує метод, який називається поверхневою електроміографією (сЕМГ) , який виявляє електричні сигнали, що генеруються м'язовою активністю, для інтерпретації рухів користувача, як пояснюється в дослідницькій статті, опублікованій у журналі Nature. Ці сигнали можуть відчувати заплановані дії людини ще до того, як вона їх виконає.
Мета цього браслета — забезпечити менш інвазивні інструменти для взаємодії з комп’ютерами людьми з обмеженими можливостями рухових функцій.
Компанія співпрацює з Університетом Карнегі-Меллона, щоб випробувати браслет на людях з травмами спинного мозку, що дозволить їм користуватися комп'ютерами, навіть якщо вони не можуть повноцінно використовувати свої руки чи кисті. Дуглас Вебер, професор кафедри машинобудування та Інституту неврології, зазначив, що навіть люди з повним паралічем рук все ще демонструють певну м'язову активність. В результаті пристрій здатний інтерпретувати їхні заплановані дії.
Браслет є простішою альтернативою іншим проєктам, таким як Neuralink Ілона Маска, метою якого є імплантація чіпів у мозок людям з важким паралічем. Інші неінвазивні підходи включають гарнітури, що використовують сигнали електроенцефалограми (ЕЕГ); однак вони мають обмеження через слабкі сигнали, які вони виробляють.
Тим часом браслет Meta можна використовувати негайно без хірургічного втручання, а використання сигналів sEMG означає, що він працює на вищій частоті, ніж ЕЕГ.

