Армія США запустила свою нову ракетну систему, яка приголомшила Китай, - BI
Армія США запустила свою нову ракетну систему, яка приголомшила Китай, - BI

Армія США запустила свою нову ракетну систему, яка приголомшила Китай, - BI

Армія США вперше провела пуск своєї нової ракетної системи MRC у західній частині Тихого океану, вразивши і потопивши морську ціль. Про це пише Business Insider.

Армія заявила, що 3-тя багатопрофільна оперативна група успішно провела пуск ракети Standard Missile-6 за допомогою універсальної пускової установки MRC і потопила невстановлену морську ціль. Випробування відбулося раніше цього місяця під час спільних навчань Talisman Sabre на півночі Австралії.

У відомстві заявили, що це перший пуск наземної системи MRC на захід від лінії зміни дат, що розділяє Тихий океан.

"Розгортання системи MRC і успішне виконання бойової стрільби по морській цілі - це ще один значний крок уперед у розвитку наших можливостей із розгортання, інтеграції та управління передовими наземними морськими ударними засобами", - сказав полковник Вейд Джерманн, командувач 3-ї багатоцільової оперативно-тактичної групи.

Зазначається, що хоча це було перше бойове випробування MRC у регіоні, систему вже застосовували там, зокрема, під час спільних навчань із Філіппінами минулого року. MRC - це цінна система для армії, що заповнює прогалину як у можливостях, так і в дальності, надаючи гнучкий спосіб запуску як SM-6, так і ударних ракет наземного базування "Томагавк".

Коли систему MRC було вперше розгорнуто на Філіппінах, Китай поспішив висловити своє невдоволення. У вересні минулого року Лінь Цзянь, представник китайських військових відомств за кордоном, назвав це розміщення "спробою повернути колесо історії назад", додавши, що "воно серйозно загрожує безпеці країн регіону, провокує геополітичну конфронтацію і викликає підвищену пильність та стурбованість країн регіону".

Раніше він заявив, що Пекін "рішуче виступає проти посилення передового базування США біля кордонів Китаю".

Минулого року Китай також висловив Філіппінам своє невдоволення у зв'язку з системою MRC. Пекін заявив, що Філіппіни, ключовий союзник США, служать американським інтересам на шкоду своїм власним. Маніла висловила зацікавленість у можливостях системи MRC як у корисному бойовому засобі.

У відповідь на запитання про останні новини посольство Китаю в США повідомило, що система MRC є "стратегічною і наступальною":

"Китай рішуче виступає проти розміщення США наземної ракетної системи середньої дальності в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, якою б вона не була".

Випробування MRC в Австралії, за заявою армії, підтвердили здатність системи передового базування дальнього високоточного вогню. Крім того, вони надали цінні знання і досвід для майбутніх можливостей наземних морських ударів. Мобільні пускові установки, здатні вражати цілі як на суші, так і на морі, володіють величезним потенціалом у бойових діях на Тихому океані.

Джерело матеріала
loader
loader