Зеленский уступил по НАБУ, давление на Украину, оружие из США на $322 млн: новости дня
Зеленский уступил по НАБУ, давление на Украину, оружие из США на $322 млн: новости дня

Зеленский уступил по НАБУ, давление на Украину, оружие из США на $322 млн: новости дня

Президент України вніс до Ради "збалансований" законопроєкт з нормами про незалежність НАБУ і САП, який привітали у Національному антикорупційному бюро.

У Єврокомісії також привітали сигнали від українського президента, але хочуть переконатися, що її зауваження враховані.

Американські сенатори Шахін та Грем висловили занепокоєнням ухваленням в Україні закону, який узалежнює НАБУ і САП від генпрокурора.

Одіозна трампістка Марджорі Тейлор Грін скористалася ситуацією, щоб поширити чергову порцію дезінформації і закликала Вашингтон припинити фінансування та постачання зброї Україні.

Водночас в Держдепі США схвалили продаж українцям чергової партії зброї.

Все важливе і цікаве за четвер, 24 липня – в дайджесті "Європейської правди".

Підписуйтеся і на наш Telegram-канал – так зручніше отримувати дайджести та іншу важливу і цікаву інформацію.

Тиск на Україну.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), що надає Україні фінансову та технічну підтримку для економічного розвитку та реформ, заявив, що поділяє занепокоєння партнерів з приводу подій довкола Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

"ЄБРР поділяє занепокоєння, висловлене ЄС, послами країн "Групи семи" та міжнародними партнерами щодо подій навколо НАБУ та САП в Україні", – йдеться у заяві.

У банку наголосили, що незалежність антикорупційних органів є ключовим компонентом верховенства права, та пообіцяли продовжувати співпрацю з українською владою з цього питання.

Вчора українські урядовці зустрілися із послами країн G7 щодо антикорупційної політики.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко наголосила: уряд України налаштований на нульову терпимість до корупції.

Вона зазначила, що того ж дня президент Володимир Зеленський ухвалив рішення – подати новий законопроєкт.

За її словами, він "не лише усуне всі наявні розбіжності, а й посилить незалежність антикорупційної інфраструктури".

Посли країн "Групи семи" привітали заяву Зеленського про НАБУ і САП та запропонували допомогу.

Посли країн ЄС на зустрічі з віцепрем’єром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тарасом Качкою також обговорили питання антикорупційних органів.

"Повідомлено про початок комплексної роботи, ініційованої президентом для розв'язання питання НАБУ та САП – чіткого сигналу нашої сильної політичної волі підтримувати зусилля з боротьби з корупцією та формувати найвищі стандарти доброчесності", – написав у соцмережі Х Качка.

Крім того, він запевнив єврокомісарку з питань розширення Марту Кос, що Україна забезпечить незалежність НАБУ і САП.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, під час якої поінформував про роботу над новим законопроєктом для посилення антикорупційної інфраструктури.

Також Зеленський під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцем розповів про те, як планує зміцнити антикорупційні органи.

Видання Financial Times пише, що у вівторок українському президенту телефонували президент Франції Емманюель Макрон і глава Європейської ради Антоніу Кошта, щоб переконати відмовитись від підписання закону № 12414.

Зеленський поступився по НАБУ.

"Текст збалансований.

Найголовніше – реальні інструменти, жодних російських зв’язків і незалежність НАБУ та САП.

Законопроєкт сьогодні буде внесений до Верховної Ради України", – написав глава держави у Telegram-каналі напередодні внесення його до українського парламенту.

У Національному антикорупційному бюро повідомили, що взяли участь у підготовці законопроєкту 13533, який вніс Володимир Зеленський.

У відомстві заявили, що цей документ відновить усі повноваження та гарантії незалежності двох антикорупційних органів.

Сьогодні Єврокомісія привітала заяву президента України про НАБУ, але хоче переконатися, що її зауваження враховані.

Реакція в США.

Сенатори Джин Шахін від Демократичної партії та Ліндсі Грем від Республіканської партії висловили занепокоєння тим, що нещодавно прийнятий закон, що узалежнює НАБУ і САП від генпрокурора, підриває значну частину прогресу боротьби із корупцією.

У спільній заяві вони зазначили, що з часу Революції Гідності Україна досягла значних успіхів у боротьбі з корупцією.

"Ми побоюємося, що нещодавно прийнятий Верховною Радою і підписаний президентом Зеленським закон підриває значну частину цього прогресу і суперечить надзвичайному бойовому духу України, а також очікуванням громадян України та міжнародної спільноти", – заявили Шахін та Грем.

Сенатори наголосили, що одним з найпоширеніших аргументів на користь припинення підтримки України є те, що вона начебто була охоплена корупцією.

"Ми визнаємо, що Україна продовжує досягати прогресу на цьому фронті, і закликаємо владу утриматися від будь-яких дій, що підривають цей прогрес", – закликали Шахін та Грем.

Ну а одіозна американська конгресвумен Марджорі Тейлор Грін, відома прихильністю до Дональда Трампа, теоріями змов та антиукраїнськими заявами, поширила дезінформацію щодо причин протестів у Києві.

"У Києві спалахнули масові протести проти українського президента Зеленського, оскільки він є диктатором і відмовляється укласти мирну угоду та припинити війну.

Молодці, українці! Згоніть його з посади!".

Також вона заявила, що Америка повинна припинити фінансування та постачання зброї.

Зброя з США.

Попри заклики одіозної конгресвумен Грін, Сполучені Штати продовжують постачати зброю Україні.

До речі, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук запросив до Києва спікера Палати представників США Майка Джонсона.

Загроза для Європи.

В Естонії кажуть, що РФ переміщує системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) ближче до кордонів НАТО.

Нещодавно Литва і ще 12 країн ЄС закликали Європейську комісію вжити заходів у зв'язку з перебоями зв'язку Глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS) в країнах Спільноти.

У листі до Єврокомісії зазначається, що перебої з сигналами GNSS є не випадковими інцидентами, а систематичними, повторюваними і цілеспрямованими діями російського і білоруського режимів, спрямованими на порушення стабільного функціонування інфраструктури регіону, особливо зв'язку.

Згодом заступник міністра оборони Литви Кароліс Алекса заявив, що масштаб блокованих Росією сигналів GPS розширюється.

А 17 червня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що його країна фіксує над Балтійським морем перебої з GPS, що пов’язано із діями Росії.

А міністр комунікацій і транспорту Литви Еугеніус Сабутіс заявив, що проблема збоїв роботі GPS особливо гостро відчувається недосвідченими пілотами.

Тим часом в армії Литви обіцяють оснастити дронами кожен підрозділ.

Крім того, у Литві попередили, що спецслужби Білорусі почали активніше працювати з діаспорою.

А у Нідерландах повідомили, що кібератака на генпрокуратуру Нідерландів повʼязана з Росією.

Різне щодо України і українців.

Посли ЄС схвалили перелік рекомендацій щодо дій після завершення тимчасового захисту українців.

Понад 40 держав ОБСЄ вимагають розслідувати катування українських військовополонених.

Єврокомісія не змінюватиме узгоджену торговельну угоду з Україною попри тиск 5 держав ЄС.

До речі, Молдова домовилась про розширення доступу на ринок ЄС.

Новий уряд Польщі.

Президент США Дональд Трамп висловив захоплення майбутнім президентом Польщі Каролем Навроцьким.

6 серпня у Польщі відбудеться інавгурація новообраного президента Кароля Навроцького, за яким стоїть опозиційна партія "Право і справедливість".

Обраний президент Польщі заявив, що вважає нинішнього премʼєра Дональда Туска "найгіршим після 1989 року" і не поспішає зустрітись із ним.

Нового президента в опозиції бачать в ролі "тарану" проти уряду.

Розуміючи це, прем’єр-міністр Дональд Туск взявся за посилення команди після поразки проурядового кандидата Рафала Тшасковського на президентських виборах.

Їхній кандидат програв, в тому числі, й через невиконання коаліцією своїх обіцянок.

Отже, 23 липня Туск офіційно представив оновлений склад Ради міністрів.

Від успіху роботи переформатованого уряду залежить, чи залишаться у коаліції шанси зберегти владу після наступних виборів, що мають пройти у 2027 році.

Про основні зміни в уряді Польщі і про те, чи можна чекати Україні від нового польського уряду вирішення наявних суперечок, читайте в статті редактора "Європейської правди" Юрія Панченка Міністри помсти та контрнаступу: для чого Дональд Туск оновлює уряд Польщі.

Щодо затримання молдовського олігарха.

Росія видала запит на екстрадицію з Греції затриманого молдовського олігарха-втікача Влада Плахотнюка, у той час як Молдова наполягає, що видати його мають саме їй.

"На основі певних попередніх історичних файлів ми інтуїтивно розуміємо, яка мета цього запиту", – заявив глава поліції Молдови Віорел Чернеуцану.

"Під час особистого огляду в аеропорту, а також під час обшуку за місцем проживання, було виявлено низку документів з різними особами.

Деякі з них видані однією і тією ж країною, але містять різні особи, різні фотографії та різні дати/місяці/роки народження", – заявили в поліції Греції.

Грецька влада поінформувала Кишинів про велику кількість підроблених документів, виданих різними державами на ім’я Плахотнюка та його соратника Костянтина Цуцу, який також був затриманий.

Серед використаних імен Плахотнюка: Аль Шахін Ферейдун Шахін Яко, Міхай Антохе, Міхаїл Таушанов, Станіслав Кірсанов та Владімір Плахотнюк.

Президентка Молдови Мая Санду заявила, що затримання Плахотнюка – це хороші новини, закликавши відповідальні держструктури "здійснити правосуддя".

Трохи більше ніж за два місяці, 28 вересня, тут відбудуться парламентські вибори.

Блок проросійських партій оголосив про масові протести у Кишиневі.

Решта новин.

Естонія зробила санкції проти режиму Лукашенка безстроковими.

Невідомі показали порно на онлайн-засіданні міської ради в Німеччині.

В Угорщині ведуть розслідування щодо організаторів прайду, зокрема мера Будапешта.

Джерело матеріала
loader
loader