У Німеччині створюють тараканів-кіборгів для військової розвідки
У Німеччині створюють тараканів-кіборгів для військової розвідки

У Німеччині створюють тараканів-кіборгів для військової розвідки

Німеччина розширює горизонти військових технологій — один з оборонних стартапів, Swarm Biotactics, працює над створенням кіборгів на основі живих тараканів, яких планують використовувати в розвідувальних місіях. Про це повідомляє агентство Reuters.

Біороботи, за задумом розробників, будуть керованими за допомогою нейронної стимуляції та електричних імпульсів. Їх оснастять мікрокамерами, датчиками та захищеними каналами зв’язку. Всі елементи помістяться у спеціальні «рюкзаки», які кріпитимуться на спини комах.

«Їх можна контролювати індивідуально або запускати цілими зграями», — пояснив генеральний директор компанії Стефан Вільгельм.

Нова оборонна політика: ставка на стартапи

За словами голови Центру кіберінновацій Бундесверу Свена Вайценеггера, щодня він отримує 20–30 ідей нових оборонних розробок лише в LinkedIn. Це частина нової стратегії Міністерства оборони ФРН, яка передбачає активну інтеграцію стартапів у військову інфраструктуру та фінансування.

За даними Reuters, уряд канцлера Фрідріха Мерца вбачає в штучному інтелекті та технологіях стартапів ключ до трансформації оборонної галузі.

До 2029 року Німеччина планує утричі збільшити щорічний оборонний бюджет — до €162 млрд. Частина коштів буде спрямована саме на нетрадиційні технології та “переосмислення суті війни”, зокрема шляхом розвитку роботизованих систем, автономних платформ і нейроінтерфейсів.

Чому це важливо

Проєкт із «тараканами-розвідниками» — не фантастика, а приклад переосмислення ведення бойових дій у XXI столітті. Біороботи можуть бути непомітними, автономними і дешевими у масовому виробництві, а також потенційно ефективними у зонах, небезпечних для людей чи техніки.

Таким чином, оборонні стартапи Німеччини стають лабораторією майбутніх конфліктів, де поєднуються біологія, штучний інтелект і військова доктрина.

Джерело матеріала
loader
loader