У Forbes пояснили, чи зможуть США конкурувати у війні дронів з аналогом "Шахеда"
У Forbes пояснили, чи зможуть США конкурувати у війні дронів з аналогом "Шахеда"

У Forbes пояснили, чи зможуть США конкурувати у війні дронів з аналогом "Шахеда"

У США планують запустити у виробництво власний аналог іранського дрона Shahed-136, який отримав назву LUCAS. Ця ідея може здатися доцільною, але Вашингтону буде важко конкурувати в цій сфері з Росією, яка значно збільшила темпи і масштаби виробництва своїх безпілотників, пише експерт з оборонних технологій Девід Гемблінг у своєму матеріалі для Forbes.

Він нагадав, що 20 липня росіяни показали в ефірі державного телебачення кадри з гігантського заводу з виробництва дронів в Алабузі. Пропагандисти заявляли, що це найбільше у світі підприємство з виробництва ударних безпілотників.

Гемблінг зазначив, що раніше американські військові віддавали перевагу складним, високотехнологічним видам зброї, таким як крилата ракета Tomahawk. Вартість однієї такої ракети становить майже 2 мільйони доларів.

"Шахед" же має аналогічну дальність і точність, що й Tomahawk, але летить повільніше і несе вдесятеро менше вибухівки. Проте він значно дешевший за американську ракету.

Гемблінг підкреслив, що саме це могло наштовхнути президента США Дональда Трампа на думку, що Вашингтону потрібно почати виробляти схожу зброю. Він нагадав, що американський лідер висунув таку ідею під час поїздки в Катар у травні.

Експерт додав, що LUCAS дуже схожий на іранський "Шахед". Проте він вважає, що американський дрон може виявитися не таким, яким здається.

Гемблінг нагадав, що LUCAS виробляється компанією SpektreWorks. Ця ж компанія випускає повітряні мішені FLM-136.

Експерт звернув увагу на те, що FLM-136 має той самий розмір і швидкість, що і Shahed-136, але важить набагато менше і несе вдвічі менше корисне навантаження. Дальність польоту цього дрона-мішені становить близько 800 км, що менше половини дальності польоту іранського "Шахеда".

Офіційно невідомо, скільки коштує FLM-136. Експерт зазначив, що в мережі є інформація про те, що вартість цього дрона-мішені становить від 35 000 до 40 000 доларів. Проте він вважає, що Пентагон закуповує ці безпілотники за вищою ціною.

Гемблінг упевнений, що SpektreWorks, будучи маленькою компанією, не зможе виробляти таку ж кількість дронів, скільки РФ виробляє на заводі в Алабузі.

Експерт нагадав, що Україна також виробляє власні недорогі ударні дрони. Серед них є як складні моделі, так і наддешеві конструкції з корпусами з пластикових труб.

Гемблінг вважає, що перегони озброєнь у сфері дронів зараз у повному розпалі. Проте США відстають.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader