Із України намагалися вивезти речі часів Київської Русі та скіфів - їх передали до музеїв
Київська митниця передала до музеїв у Чернівцях і Батурині артефакти: ножі часів Київської Русі, скіфські наконечники та давні монети. Про це повідомляє митниця.
- Київська митниця передала чергову партію культурних цінностей до фондів українських музеїв. Йдеться про предмети археології та монети, вилучені митниками підчас спроб незаконного вивезення з України каналами міжнародного поштового зв’язку, - йдеться в повідомленні.
До Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця" в місті Батурин передано:
- 17 монет XVI–XVII століть (серед них півтораки, драйпелькери 1624–1635 років, соліди та кримське акче);
- 15 залізних ножів, датованих періодом Київської Русі (X–XIII століття).
До Чернівецького обласного краєзнавчого музею надійшли:
- 144 бронзові наконечники скіфських стріл (VIII–IV століття до нашої ери);
- 4 монети XVII–XIX століть (зокрема соліди, крейцер та одна копійка).
У митниці нагадали, що культурні об’єкти повертаються у власність держави на підставі судових рішень. Подальша передача до державних музейних, бібліотечних або архівних фондів України відбувається згідно з рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури та інформаційної політики.
- Київська митниця й надалі продовжує системну роботу зі збереження культурної спадщини нашої держави та недопущення її незаконного вивезення за кордон, - додали у митниці.
- 9 липня Державна митна служба повідомила, що Київські митники повідомили про запобігання спробі незаконного вивезення прикраси за кордон, частина якої є справжніми археологічними артефактами, визнаними культурними цінностями.
- 27 травня київські митники вилучили додаток до газети "Рада" 1914 року та листівку з автопортретом Кобзаря - справжні історичні раритети.
- 28 квітня Львівська митниця повідомила, що митники виявили у міжнародній посилці персні XII -XIV століття та фібулу, якій майже 2 тисячі років.

