Гробниця таємної дружини Фрідріха-Вільгельма II: нове відкриття в церкві палацу
Гробниця таємної дружини Фрідріха-Вільгельма II: нове відкриття в церкві палацу

Гробниця таємної дружини Фрідріха-Вільгельма II: нове відкриття в церкві палацу

Під час реставраційних робіт у церкві палацу в місті Бух в Німеччині дослідники виявили одиночну могилу, яка, як вважається, датується кінцем XVIII століття. Відкриття викликало питання про те, хто був похований і чому це поховання було відокремлене від інших.

За словами представників Берлінського державного управління з охорони пам'яток, поховання, ймовірно, належить графині Юлії фон Восс, яка колись таємно одружилася з королем Пруссії Фрідріхом Вільгельмом II, пише Heritage Daily.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Історичні записи свідчать, що вона служила фрейліною королеви Фредеріки Луїзи, перш ніж укласти морганатичний шлюб з королем, особливий тип шлюбу, при якому один із подружжя має нижчий соціальний статус, зазвичай не знатного походження, і тому не набуває ні титулів, ні прав на престол або спадщину від іншого, більш знатного партнера.

Такі шлюби часто укладали в монархічних і аристократичних родинах, де за мету ставили зберегти "чистоту крові" або політичні інтереси.

Їхній союз відбувся 7 квітня 1787 року з дозволу королеви під час приватної церемонії в палаці Шарлоттенбург. Юлія фон Восс померла два роки по тому, в 1789 році, у віці лише 22 років від туберкульозу.

Юлія фон Восс померла у віці лише 22 років від туберкульозу
Фото: Вікіпедія

Труну знайшли в облицьованій цеглою крипті. Вона мала вишукані неокласичні прикраси, включаючи позолочені ліпнини та медальйони. Ізольоване розміщення відповідає задокументованим побажанням Юлії фон Восс, яка просила поховати її наодинці в церкві, де вона народилася в 1766 році.

Експерти вирішили не відкривати труну, посилаючись як на етичні міркування, так і на делікатний стан останків.

"Знахідка дає нам цінну інформацію про виняткове поховання жінки наприкінці XVIII століття", — зазначив Себастіан Гебер з управління охорони пам'яток. Прессекретар підтвердив, що ДНК-тестування проводитися не буде, щоб не порушувати спокій місця поховання.

Важливо Тут народилися вампіри: за найдавнішою у світі легендою про кровопивць стоїть забуте сербське село

Ця знахідка дає рідкісний погляд на особисту історію прусської знаті і демонструє, як особисті побажання і королівська політика перепліталися навіть після смерті. Збереження таких поховань збагачує наше розуміння європейських культурних і соціальних практик минулого.

Раніше Фокус писав про гробницю древнього воїна, яку неушкодженою виявили в Азербайджані.

А також ми розповідали про дивом вцілілий артефакт, який знайшли під час розкопок стародавнього поселення.

Джерело матеріала
loader
loader