У рамках боротьби з антикорупційними органами проявилось тривожне явище: влада використовує тему зв’язків із Росією чи окупованими територіями як інструмент політичної боротьби. Воно проявлялось і раніше, зокрема під час призначення директора БЕБ, пише керівник кримінальної практики Адвокатського об’єднання AZONES Микола Мягков у статті "Коли держава втрачає гальма: чим небезпечне згортання антикорупційних органів".
Мягков вказав, що спроба звести безпекову політику до "чорної мітки" ставить під сумнів ідею реінтеграції окупованих територій. Бо якщо усі, хто там залишились, одразу вважаються небезпечними, то чому треба декларувати політику повернення людей і територій?
"Така стигматизація є шкідливою, бо віддаляє державу від її громадян і перетворює політику на інструмент покарання, а не захисту. В цьому контексті спроби впливати на незалежні антикорупційні органи під приводом "безпеки" набувають іще тривожнішого звучання. Ми бачимо, що поняття "державної безпеки" використовується як привід для розправи з інакодумцями", — зазначив він.
Нагадаємо, у понеділок СБУ та ОГП провели близько 70 обшуків у детективів НАБУ, заявили про викриття схеми російського впливу та оголосили підозри двом посадовцям бюро. Всі обшуки проходили без погодження суду, а СБУ та ОГП назвали імена підозрюваних у цих суміжних справах, пізніше обох відправили під варту без права застави. В НАБУ заявляли, що під час спільних перевірок із СБУ окремих детективів жодної причетності співробітників Бюро до спецслужб РФ не було виявлено.