/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F88480fd6ac1c030b32ae6dba1c15f659.jpg)
Трамп оголосив про «масштабну» торговельну угоду з Японією
Про це повідомляє CNN, передає Укрінформ.
"Я щойно підписав найбільшу торговельну угоду в історії; я гадаю, що це, можливо, найбільша угода в історії з Японією. Ми працювали над нею довго і наполегливо. І це чудова угода для всіх", - зазначив Трампна прийомі з республіканськими членами Конгресу у вівторок ввечері.
Угода передбачає, що американські імпортери сплачуватимуть 15% "взаємні" тарифи на японські товари, що ввозяться до США. Для Японії 15% ставка також поширюватиметься на автомобілі та автозапчастини, що надає їй перевагу над іншими великими експортерами транспортних засобів, які з квітня цього року зіткнулися з 25% митом на експорт продукції автомобільного сектору.
За словами Трампа, Японія також інвестує в США 550 млрд дол., додавши, що США "отримають 90% прибутку".
"Ця угода створить сотні тисяч робочих місць - нічого подібного ніколи не було. Можливо, найважливіше, що Японія відкриє свою країну для торгівлі, зокрема для легкових і вантажних автомобілів, рису та деяких інших сільськогосподарських продуктів тощо. Японія сплачуватиме Сполученим Штатам взаємні тарифи у розмірі 15%", - написав Трамп в соцмережі Truth Social.
Ця новина призвела до того, що в середу, 23 липня, японські фондові ринки досягли річного максимуму, а зростання цін на акції автовиробників підштовхнуло індекс Nikkei на 3,7% вгору.
Представник Японії на переговорах щодо тарифів Рьосей Акадзава пояснив, що японські інвестиції у розмірі 550 млрд дол. надаватимуться у формі акціонерного капіталу та кредитів для підтримки інвестицій японського бізнесу в такі ключові галузі, як фармацевтика та напівпровідники.
Японія також продовжить обговорення зі США інших тарифних заходів, не передбачених угодою від вівторка, зокрема щодо сталі та алюмінію, які й надалі обкладаються митом у 50%, додав Акадзава.
У Токіо прем'єр-міністр Шіґеру Ішіба схарактеризував угоду як "найнижчий показник на сьогодні для країни з позитивним сальдо торгового балансу зі Сполученими Штатами", додавши, що уряд "ретельно вивчить деталі угоди".
Згідно з торговими даними Бюро перепису населення США, минулого року Японія купила у США рису на суму 298 млн дол. У період з січня по квітень цього року - на 114 млн дол.
Як повідомляв Укрінформ, адміністрація Трампа припускає, що до 1 серпня перелік країн, проти яких США введуть підвищені митні тарифи, може розширитися - про це буде оголошено у додаткових офіційних листах президента США.
Фото: The White House

