/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Ffa79c62651335152ab8c08d105897572.png)
Невпинне підвищення цін на е/енергію призведе до руйнування основи економіки України – "Укрметалургпром"
Наразі в Україні діють одні з найвищих цін на електричну енергію у Європі, і процес їх підвищення не припиняється. Це вже спонукає керівництво найбільшого інвестора в економіку України, металургійного концерну ArcelorMittal розглядати варіант відходу з нашої країни. Своєю чергою, такий негативний сигнал може призвести до того, що "посиплються" базові галузі української економіки, зокрема ГМК, із неминучим "ефектом доміно" у суміжних галузях, малому та середньому бізнесі (МСБ).
Такий прогноз озвучив Олександр Каленков, президент Об’єднання підприємств "Укрметалургпром", під час засідання Енергетичного комітету Федерації роботодавців України.
За його словами, в Україні тарифи на е/енергію в кілька разів вище, ніж у Франції, хоча обидві країни мають приблизно однакову долю атомної генерації у загальній структурі енергоринку. "Саме ціни на електрику не дають меткомбінату "АрселорМіттал Кривий Ріг" виробляти більше конкурентоздатної продукції. Це змушує керуючу компанію ArcelorMittal у Люксембурзі розмірковувати про вихід з України", — сказав він. І поточне намагання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), підняти прайс-кепи на енергоринку ще вдвічі не додають глобальному інвестору у металургійний сектор аргументів на користь того, аби залишитися в Кривому Розі.
"Якщо ArcelorMittal все ж таки піде з України через зростання цін на електрику, це буде дуже негативний сигнал усім іншим компаніям! Адже ArcelorMittal – це найбільший іноземний інвестор в економіку України, який вклав $5-7 млрд", — підкреслив Каленков.
Президент "Укрметалургпрому" також зауважив, що енерготарифи та їх невпинне зростання мають дуже великий вплив на всю економіку України. "Якщо "посиплються" базові галузі, зокрема, металургія, то наступними впадуть вже сумісні галузі – виробники феросплавів, хімічної продукції, цементу. Після них настане черга малого та середнього бізнесу. Коли постійно вимиваються обігові кошти через механізм підвищення енерготарифів, то підприємства вже не "на межі", а за межею виживання", — резюмував Каленков.

