/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F375df2a19261a322dc8a41ec9b8f5c23.jpg)
Нафта дорожчає на тлі торговельної угоди між США та Японією
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на сиру нафту марки Brent зросли на 21 цент, або 0,31%, до 68,80 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate подорожчали на 17 центів, або 0,26%, до 65,48 долара за барель.
Обидва показники знизилися приблизно на 1% на попередній сесії після заяви ЄС про розгляд контрзаходів проти тарифів США, оскільки надія на угоду згасла напередодні крайнього терміну 1 серпня.
Президент Дональд Трамп заявив у вівторок, що США та Японія уклали торговельну угоду, яка включає 15% тариф на імпорт США з Японії. Він також сказав, що Японія домовилася про інвестиції в США на суму 550 мільярдів доларів.
Тим часом, очікування промисловості щодо саміту ЄС-Китай у четвер низькі, оскільки він стане випробуванням єдності та рішучості блоку на тлі зростаючої торговельної напруженості як з Пекіном, так і з Вашингтоном.
«Падіння (цін) протягом останніх трьох сесій, схоже, зменшилося, але я не очікую значного поштовху до зростання від новин про торговельну угоду між США та Японією, оскільки перешкоди та затримки, про які повідомляється в переговорах з ЄС та Китаєм, залишатимуться гальмом для настроїв», – сказав Вандана Харі, засновник компанії, що займається аналізом ринку нафти Vanda Insights.
Міністр комерції Китаю та керівник торговельного комітету Європейського Союзу провели «відверту та глибоку» дискусію щодо економічної та торговельної співпраці, а також інших питань, з якими стикаються обидві сторони напередодні саміту, повідомило в середу китайське міністерство.
Крім того, запаси сирої нафти та бензину в США зменшилися минулого тижня, повідомили джерела на ринку, посилаючись на дані Американського інституту нафти у вівторок. Запаси дистилятів зросли на 3,48 мільйона барелів, додали вони.
«Це певним чином полегшить ситуацію на ринку середніх дистилятів, який виглядає дедалі напруженішим», – написали аналітики ING у записці, додавши, що низькі запаси сирої нафти нададуть певну підтримку цінам, навіть попри очікування, що на ринку пізніше цього року з’явиться великий надлишок.
Ще одним оптимістичним сигналом для ринку сирої нафти стала у вівторок заява міністра енергетики США, що Штати розглянуть можливість запровадження санкцій проти російської нафти, щоб покласти край війні в Україні.
У п'ятницю ЄС узгодив свій 18-ий пакет санкцій проти Росії, знизивши граничну ціну на російську нафту. Однак аналітики заявили, що відсутність участі США завадить ефективності цього пакету.
Фото: freepik
