/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fc70c2f764609335658d9088835f1d0d6.jpg)
Мало хто знає, а варто: 10 забутих українських слів, які закучерявлять вашу мову
Ви дізнаєтеся:
В епоху цифрових технологій і глобалізації багато слів української мови, які нещодавно були звичними в побуті наших предків, нині поступово зникають з активного вжитку. Проте повернення до мовного коріння відкриває нам не лише багатство словникового запасу, а й дає змогу глибше зрозуміти українську культуру, ментальність та побут.
Журналістка та авторка YouTube-каналу про історію, традиції й культуру України Ольга Сидоренко поділилася добіркою забутих, але напрочуд колоритних українських слів. Главред дізнався про слова, які варто повернути у вжиток.
- Ляпавиця - слово, яке описує мокру, сиру погоду з дощем, сльотою, що викликає дискомфорт. Воно добре передає атмосферу похмурого осіннього або ранньовесняного дня.
- Путівець - польова або ґрунтова дорога, яка пролягає поза межами населених пунктів.
- Сніжниця - слово, що означає снігову завірюху, хуртовину. Воно влучно описує стихійну силу природи, знайому кожному українцеві в зимову пору.
- Писклятко - пестливе слово, яким називали маленьку дитину, немовля. Воно передає ніжність і беззахисність дитини.
- Нічниця - позначення безсонної ночі або стану безсоння.
- Закутень - віддалене, затишне або сховане місце.
- Громовина - яскравий спалах блискавки, що супроводжує грім під час бурі.
- Суціга - хитра або підступна людина. Часто вживалося у значенні "пройдисвіт" або людина, що шукає вигоди.
- Легіт - приємний, м’який вітерець, який освіжає у спеку. Це слово поетично звучить і часто зустрічається в старій українській поезії.
- Розгоститися - відчути себе вільно, наче вдома; повністю розслабитися у гостях. Це слово передає атмосферу щирого прийому й гостинності.
Дивіться відео із переліком забутих українських слів:
@sydorenko91 Пишіть свої варіанти? #українськийтікток#україна??#language співають: @khalavko_sis ♬ оригінальний звук - Sydorenko
Кожне з таких слів створює зв’язок із нашими коренями та відкриває багатство мови, якою розмовляли наші прабабусі та прадіди. Варто не лише знайомитися з такими словами, а й намагатися впроваджувати їх у повсякденне мовлення, щоб вони не загубилися назавжди.
Раніше Главредрозповідав про популярні слова, яких немає в українській мові. Українці їх часто використовують, але насправді вони є калькою з російської мови.
Також вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова пояснила, чому не можна казати "благоприємний". За її словами, це слово треба замінити на правильний варіант.
Вас також може зацікавити:
Про персону: Ольга Сидоренко
Канал "sydorenko91" у TikTok належить Ользі Сидоренко - журналістці, яка захоплюється історією та колекціонуванням старих фотографій.
Цей молодий україномовний канал присвячений історії, традиціям і культурі України. Авторка обіцяє, що тут можна знайти інформацію, яка, можливо, не потрапить до жодного підручника.
