АРМА закликало до єдності представників правоохоронної та антикорупційної системи
АРМА закликало до єдності представників правоохоронної та антикорупційної системи

АРМА закликало до єдності представників правоохоронної та антикорупційної системи

Голова Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) Олена Дума закликала всі державні, антикорупційні та правоохоронні органи працювати в синергії для досягнення максимального ефекту з подолання корупції.

Офіційну заяву Дума оприлюднила на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Держава здійснила вірні кроки. У країні наводиться лад. Підтримую законопроєкт №12414. Антикорупційна інфраструктура працює і працюватиме. Тільки без російських впливів – від цього треба все очистити. І справедливості має стати більше», - наголосила Дума.

Вона додала, що Нацагентство з розшуку та менеджменту активів, створене на вимогу ЄС та міжнародних партнерів і яке є незмінною частиною антикорупційної інфраструктури, свого часу також стикалося зі схожими проблемами.

«У 2023 році я очолила орган, який мав максимально негативну репутацію. Ми стикнулися з повною відсутністю міжнародної технічної допомоги та заблокованим управлінням російських корпоративних прав. Потім розпочалося протягування окремими особами псевдореформи АРМА, незважаючи на те, що моя команда вже запровадила прозорі правила та процедури, а урядовий законопроєкт був готовий», - зазначила очільниця установи.

За її словами, незважаючи на всі спроби дискредитації, сьогодні АРМА працює і виконує свою місію. Дума закликала усіх представників державних, правоохоронних та антикорупційних органів бути єдиними на шляху подолання корупції і працювати в синергії.

«Зараз українська правоохоронна та антикорупційна системи є сильнішими, ніж будь-коли, і я впевнена, що справжня справедливість та верховенство права переможуть усі маніпуляції та підміни понять», - додала вона.

Як повідомлялося, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП. Зокрема документ передбачає, що генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору. При цьому генпрокурор має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і, в разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам. Також йому надається право закрити розслідування на вимогу сторони захисту. Генеральний прокурор самостійно може вирішувати спори про підслідність, а також підписує підозри топпосадовцям.

Теги за темою
Закон НАБУ САП
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader