Аналіз ризиків рішення про НАБУ без зайвих емоцій
Аналіз ризиків рішення про НАБУ без зайвих емоцій

Аналіз ризиків рішення про НАБУ без зайвих емоцій

Спробуємо розібрати ризики рішення про НАБУ без зайвих емоцій. Якщо коротко, то:

  • Ми знаємо як в умовах війни наша країна залежить від допомоги наших союзників
  • Оскільки наші союзники це демократичні держави, то їхні рішення щодо підтримки України мають враховувати суспільні настрої у відповідних країнах,погляди і думки громадян цих країн. Уряди країн-партнерів не можуть це ігнорувати.
  • Росіяни це знають і активно використовують. Тому Україну часто намагаються представити як слабку, корумповану країну, яка не гідна підтримки ресурсами німецьких, британських або американських платників податків.

Буквально: «не фінансуйте Україну, бо там корупціонери вашу допомогу розкрадуть, а зібрані з французів кошти Франція побачить лише на Лазурному узбережжі в майбахах з українськими номерами».

  • У такій ситуації Україна всіма силами та засобами мала б демонструвати, як сильно обманює російська пропаганда, що в Україні є правосуддя, і суди забезпечують справедливість і захист інвестицій. Правоохоронні органи охороняють право. Чиновники добросовісно виконують свою роботу...
  • Натомість, ми в цій ситуації вирішили показати абсолютно протилежне: єдиний, хоч і «вітринний», незалежний антикорупційний орган перетворили у звичайний «райвідділ». Влада публічно виступила проти незалежності НАБУ. Лідер опозиції перебуває під санкціями лише через те, що він опозиціонер. Телеканали вимикаються з ефіру. Іноземні інвестори під тиском і скаржаться, що влада не дає працювати.
  • Як наслідок, без якоїсь очевидної причини, влада створила кризу, в якій на кону опинилася допомога від наших союзників. І коли в російському телеграмі будуть проштовхувати тезу: «ти не повинен воювати за корупціонерів, дивись, що вони зробили з НАБУ», якими аргументами наші відділи стратегічних комунікацій будуть це спростовувати?
  • До НАБУ можна ставитись по-різному. Можна казати про їхню некваліфіковану діяльність, низьку ефективність, зловживання тощо. Зрештою, хтось скаже, що СБУ поводиться з НАБУ рівно так само, як саме НАБУ поводиться зі своїми фігурантами. Фактично, вони отримують удар системи, яку самі ж будували. Але те, що такий крок реально шкодить державі, ще й ставить під ризик підтримку з боку західних демократій- це явна ознака злочинної безвідповідальності.

Вони не просто будують диктатуру – вони будують диктатуру, яка нікому у світі не потрібна.

Джерело матеріала
loader