/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ffd403ada13361eeab84a71a4f29f3037.jpg)
Веніславський пояснив, кого у віці 60+ та за яких умов можуть долучити до війська
Про це сказав народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми ухвалили відповідну законодавчу зміну і дозволили громадянам України в досить суворій процедурній формі укладати контракти для служби після 60 років. Це зроблено для того, щоб уникнути зловживань і щоб не всі, хто хоче отримати якісь преференції, йшли служити після 60», — зазначив депутат.
За його словами, основна мета — залучити унікальних фахівців, яких потребує сектор безпеки й оборони, зокрема — експертів зі старих зразків радянського озброєння.
«Наприклад, є унікальні зразки радянського озброєння, які можна використовувати, але фахівців немає, бо це озброєння не застосовувалося останні 10–20 років. Є лише колишні військовослужбовці, офіцери, які мають відповідний досвід. Вони можуть укладати контракт і служити», — пояснив Веніславський.
Він наголосив, що жодної примусової мобілізації для людей віком 60+ не буде.
«60 років — це вік, після якого людина знімається з військового обліку і перестає бути військовозобов’язаною. Лише за її добровільною згодою, лише на контрактній основі вона може служити. Ніякої обов’язкової мобілізації бути не може — це суперечить закону про військовий обов’язок і військову службу», — підкреслив нардеп.
Він додав, що рішення про укладання контракту з особами віком понад 60 років ухвалюватиметься на найвищому рівні.
«Це буде на рівні командування Збройних сил України — головнокомандувача, Генерального штабу, командувачів родів і видів військ. Такий підхід мінімізує ризики зловживань — наприклад, коли людина хоче отримати статус чи надбавку до пенсії без реального наміру служити», — зазначив Веніславський.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон щодо проходження військової служби за контрактом особами, які досягли граничного віку перебування на військовій службі.

