У Дніпрі лікують боривітра, який постраждав через зіткнення з російським дроном
У Дніпрі волонтерка Вероніка Конькова лікує пораненого боривітра на ім’я Шрайк, який зіткнувся з російським дроном в зоні військових дій. Українські військові знайшли пораненого птаха та евакуювали з фронту. Наразі птах перебуває під опікою волонтерів і ветеринарів та поступово відновлюється. Деталі повідомляє «Главком» з посиланням на Facebook-сторінку Вероніки Конькової.
За повідомленням волонтерки, наприкінці червня 2025 року боривітра поранило на передовій після того, як він зіткнувся з російським дроном. Внаслідок удару птах зламав праве крило. Військові-дроноводи знайшли «відважного» боривітра та вирішили врятувати.
«Цей відважний боривітер справедливо вирішив, що російським дронам не місце на нашій (і його особистій) території, і атакував один з них. На жаль, залізо було міцнішим за живого птаха, і він отримав перелам правого плеча», – написала в соцмережах Вероніка Конькова.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fba48fcf76d37f0d95311b3d83ab09cb0.jpg)
Військові забрали Шрайка до себе, а коли з’явилась можливість – евакуювали до Запоріжжя. Далі за порятунок взялися волонтери.
«Наші дроноводи на цій ділянці фронту, які стали свідками інциденту, не полишили в біді раптового дикого побратима, одразу забрали до себе, і за першої ж можливості евакуювали до Запоріжжя. Звідти, завдяки Олесі Кулик та Марині Фесенко, птах доїхав до мене у Дніпро», – пояснила Вероніка Конькова.
У Дніпрі пораненого боривітра оглянули у ветеринарній клініці. Волонтерка повідомила, що птахові провели обстеження та консультацію хірурга. За її словами, медики рятують крило Шрайка.
4 липня Вероніка Конькова повідомила, що Шрайка успішно прооперували: «Все пройшло добре, з наркозу вийшов швидко, ніч минула без ускладнень. Тепер починається, на мій погляд, найскладніший етап, бо перелом був не дуже свіжий, і знадобиться, скоріш за все, багато часу та зусиль, щоб кістки зрослись».
Усі витрати на операцію взяли на себе військові, які передали птаха. Наразі триває реабілітація боривітра, в соцмережах підписники допомогли зібрати кошти на корм та ліки.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F50f91695fbfbcc784526ec299325f934.jpg)
«Почувається він непогано, їсть сам, ліки приймає, хоч і без ентузіазму. Перший тиждень після операції позаду, через тиждень будемо робити рентген, щоб подивитися на динаміку», – зазначала Вероніка Конькова.
Волонтерка повідомила, що Шрайка повторно оглянули в ветклініці: «Крило зростається, невеликий перелом передпліччя вже майже зросся, плече – повільніше, але теж з позитивною динамікою».
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F38590b7ec96e6125b80cc7cb1a45a76f.jpg)
Волонтерка додала, що прогноз ветеринарів наразі обережний, а попереду – черговий огляд птаха.
Раніше «Главком» інформував, що війна в Україні завдає масштабної шкоди дикій природі. Зокрема страждають птахи в лісостеповій і степовій зонах, в яких тривають бойові дії. Через постійні вибухи, руйнування та випалювання степів та лісів докорінно змінюються біотопи птахів – природні середовища, у яких звикли оселятися багато видів пернатих.
Також «Главком» повідомляв, що в Україні 91 вид птахів внесено до Червоної книги, вони складають 20,2% від загальної кількості видів у вітчизняній фауні. Деякі птахи зникли зовсім, інші ж через діяльність людини опинилися на межі зникнення. Серед зникаючих видів – представники лісів, степів та водно-болотних угідь.

