Політв’язень Аметхан Абдулвапов, який пережив інсульт, повідомив про відсутність ліків у російській колонії
Кримський татарин Аметхан Абдулвапов, засуджений за обвинуваченням у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», повідомив, що в колонії №2 в місті Ангарськ, де він утримується, відсутні необхідні ліки для лікування після інсульту. Про це він розповів адвокату під час візиту, передає Кримська солідарність.
За словами політв’язня, біль у серці та поколювання він відчував ще до етапування з тюрми у Верхньоуральську Челябінської області. Ці симптоми тривають досі й, як зазначає Абдулвапов, «біль стає нестерпною».
Інсульт у нього стався вже після прибуття до колонії — 5 або 6 липня (точну дату він не зміг назвати). Діагноз поставила тюремна лікарка.
Через відсутність медикаментів лікарка записала назви необхідних препаратів на аркуші паперу. Абдулвапов надіслав дружині електронного листа з проханням надіслати ці ліки поштою.
Про лікування він сказав адвокату:
«Точно не знаю. Думаю, стане зрозуміло, коли ліки прийдуть. Про етапи лікування має повідомити лікар колонії №2».
Наразі у нього знову трапляються поколювання в серці, та він «терпить, бо чекає на призначені препарати».
Раніше Абдулвапов передав родині, що після прибуття в колонію переніс інсульт і попросив надіслати йому препарати для серця. Також він скаржився на біль у зубах, підвищений тиск і набряки повік. Чи отримав він медичну допомогу — невідомо, адже під час етапування зв’язок із ним був відсутній.
Аметхана Абдулвапова затримали 9 лютого 2022 року за звинуваченням у причетності до забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». Тоді ж були затримані ще троє кримських татар — Ансар Османов, Марлен Мустафаєв і Ернест Сейтосманов. ФСБ заявила про «ліквідацію чергового осередку» організації в тимчасово окупованому Криму.
15 березня 2023 року Південний окружний військовий суд засудив Абдулвапова до 10 років і 6 місяців позбавлення волі: перші 3 роки — у тюрмі, решта — у колонії суворого режиму. Апеляційний суд залишив вирок без змін у листопаді того ж року.
Фото: Кримська солідарність
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.

