Microsoft заборонила інженерам з Китаю працювати над проєктами Пентагону
Microsoft заборонила інженерам з Китаю працювати над проєктами Пентагону

Microsoft заборонила інженерам з Китаю працювати над проєктами Пентагону

Microsoft стверджує, що інформувала федеральну владу про таку практику

Microsoft більше не дозволяє інженерам зі свого китайського офісу працювати над комп’ютерними системами Міністерства оборони США. Таке рішення ухвалили після розслідування ProPublica, яке викрило попередню практику компанії. Про це повідомляє TechCrunch.

Як пише видання, до цього Microsoft дозволяла інженерам з Китаю працювати над оборонними системами США під наглядом так званих «цифрових ескортів» — американських співробітників із допуском до секретної інформації.

Однак, за словами самих ескортів, деякі з них не мали достатньої кваліфікації, щоб зрозуміти, чи дії інженера є безпечними, чи, наприклад, хтось вбудовує бекдор у систему.

«Ми просто сподіваємось, що вони не роблять нічого зловмисного, але насправді не можемо цього визначити», — розповів один із таких ескортів журналістам ProPublica.

Microsoft стверджує, що інформувала федеральну владу про таку практику. Втім, як колишні, так і нинішні посадовці кажуть, що не знали про це.

Міністр оборони США Піт Гегсет висловив обурення в соцмережі X:

«Іноземні інженери — з будь-якої країни, включно, звісно, з Китаєм — ніколи не повинні мати доступу до систем Міноборони США».

Після скандалу директор із комунікацій Microsoft Френк Шоу написав у X, що інженери з Китаю більше не працюють над проєктами для Пентагону.

«У відповідь на занепокоєння, висловлене щодо іноземних інженерів під наглядом з боку США, Microsoft внесла зміни до своєї підтримки державних клієнтів США. Відтепер жодна команда, яка базується в Китаї, не надає технічну підтримку хмарним та іншим урядовим сервісам для Міноборони», — зазначив він.

Видання зазначає, що попри відсутність доказів шпигунства, сам факт участі іноземних підрядників у роботі над чутливими урядовими системами становить серйозний ризик. «Цифровий нагляд» виявився ненадійним: навіть один неконтрольований бекдор чи троянська програма може поставити під загрозу безпеку всієї системи.

Тепер Пентагон має перевірити усі системи, до яких мали доступ закордонні працівники Microsoft, аби переконатися, що в них не було закладено вразливостей. Адже достатньо одного слабкого місця, щоб зламати найміцніший захист.

Нагадаємо, що ранішепрацівникам Microsoft заборонили використовувати китайський чатбот DeepSeek через побоювання щодо безпеки даних і пропаганди.

Фото: pixabay

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Китай Microsoft Пентагон
Джерело матеріала
loader