Віцепрезидентка Європарламенту висловила підтримку незаконно ув’язненій в Росії журналістці Ірині Данилович
Віцепрезидентка Європарламенту висловила підтримку незаконно ув’язненій в Росії журналістці Ірині Данилович

Віцепрезидентка Європарламенту висловила підтримку незаконно ув’язненій в Росії журналістці Ірині Данилович

Піна Пічерно повідомила, що Європарламент з інституціями й громадянськими суспільствами ЄС, а також міжнародною спільнотою докладають зусиль до пошуку рішення, що забезпечить справедливість для Ірини Данилович й усіх політвʼязнів.

Віцепрезидентка Європарламенту Піна Пічерно висловила підтримку політув'язненій громадянській журналістці з Криму Ірині Данилович. Посадовиця заявила, що винні в її несправедливому ув'язненні та репресіях проти журналістів мають бути притягнуті до відповідальності.  

«Я до глибини душі стурбована ситуацією Ірини Данилович. Я глибоко переймаюся її долею й завжди буду на її боці. Особи, відповідальні за її несправедливе увʼязнення, й ті, хто репресує журналістів і порушує свободу медіа, мають відповісти за свої дії.

Ми з інституціями й громадянськими суспільствами ЄС, а також міжнародною спільнотою докладаємо зусиль до пошуку практичного рішення, яке забезпечить справедливість для неї й усіх політвʼязнів», — написала Пічерно 18 липня в соцмережі Х.

15 липня громадянська журналістка Ірина Данилович звернулася до віцепрезидентки Європейського парламенту Піни Пічерно з проханням звернути увагу на масові знущання в колонії. За її словами, у колонії не вимикають яскраве світло, щодня протягом кількох годин просто в бараці працює апаратура на екстремальній гучності, а жінок змушують годинами стояти на вулиці в дощ або мороз, що вона розцінює як форму катування.

Журналістка попросила Пічерно донести ці факти до європейської спільноти, привернути увагу до становища жінок у російських в’язницях, а також закликала звертатися до уповноваженої з прав людини РФ Тетяни Москалькової, аби та припинила катування та порушення прав ув’язнених жінок у Зеленокумську.

21 березня 2023 року Ірина Данилович втратила свідомість під час перевезення до окупаційного «Феодосійського міського суду». Наступного дня вона оголосила сухе голодування. Причиною такого рішення стала відсутність лікування та медичної допомоги в СІЗО міста Сімферополя. 

6 квітня громадянська журналістка припинила голодування. Їй дозволили зустрітися з адвокатом і пообіцяли надати лікування. Однак обіцянки не виконали.

15 червня 2023 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) взяв до розгляду звернення щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму.

Українські правозахисні організації висунули вимогу до російської влади звільнити Ірину Данилович, а Україну закликали внести активістку до списку на обмін та перешкоджати її етапуванню до Росії. Міжнародна організація PEN International також виступила з вимогою звільнити Ірину Данилович.

У серпні 2023-го Ірину Данилович етапували до виправної колонії №7 у місті Зеленокумськ Ставропольського краю Росії.

Батько журналістки Броніслав Данилович повідомляв, що тюремники в Зеленокумську не видають Ірині Данилович жодних ліків.

У жовтні 2024 року Ірина Данилович скаржилася на постійні головні й серцеві болі. Після мікроінсульту в неї німіє половина тіла, при цьому жінка не отримує адекватної медичної допомоги.

  • Читайте також: Справа кримчанки Ірини Данилович для мене особлива

Фото з особистого архіву Ірини Данилович

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Європарламент
Джерело матеріала
loader
loader