В українських лісах росте містичний гриб з цілющою силою. Вас здивує його форма
В українських лісах росте містичний гриб з цілющою силою. Вас здивує його форма

В українських лісах росте містичний гриб з цілющою силою. Вас здивує його форма

Він навіть "знімається у кіно"

Грибний сезон вже почався в Україні — на Прикарпатті справжній грибний бум. В нашій країні нараховується близько 500 видів їстівних грибів серед них є як широко відомі, так і дуже екзотичні.

В мережі розповіли про деревний гриб-вухо (Auricularia auricula-judae). Він напрочуд схожий на справжнє людське вухо. Гриб має щільну желеподібну текстуру та хвилясту форму. Колір гриба-вуха — коричнево-прозорий. В Україні аурикулярія вухоподібна зустрічається нечасто, тому вважається делікатесом.

Здається, що ліс слухає своїх гостей

Цей гриб має кілька назв: деревне вухо, аурикулярія вухоподібна, або юдине вухо, муер. Росте він на мертвій деревині, особливо на бузині, в затінених лісах. У суху погоду гриб скукожується, але після дощу "оживає" та знову стає схожим на вухо. Навіть повністю висохлий гриб знову стає "живим", потрапивши у вологе середовище.

Чому цей гриб називають "юдине вухо"

Муер вважається делікатесом

За однією з версій, Юда, зрадник Іісуса Христа, повісився на бузині. Оскільки гриб деревне вухо найчастіше росте саме на цьому дереві, в народі гриб називають "юдине вухо".

Чи можна його їсти

Аурикулярія — їстівний гриб четвертої категорії (наряду з опеньками, рядовками). Цей гриб популярний у азійській кухні. Його додають у супи, смажені страви, салати. Деревне вухо надає стравам хрумкості та здатне насичуватися смаками спецій.

Лікувальні властивості

В Китаї цей гриб вирощують на фермах

Окрім кулінарії аурикулярію використовують у медицині. В Китаї його вживають для очищення легенів, покращення кровообігу й зниження холестерину.

Шкіра інопланетян

Вигляд та текстура деревного вуха настільки екзотична, що його використовують під час створення фільмів. В кіно гриб "грає" "шкіру" інопланетян.

Раніше "Телеграф" розповідав про грибні місця Вінниччини. Ми писали, де саме шукати гриби, як уникнути отруєння та що каже закон про збір лісових дарів.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader
loader