/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F9daadc753f967027d3c73905eee98f89.jpg)
В українських лісах росте містичний гриб з цілющою силою. Вас здивує його форма
Він навіть "знімається у кіно"
Грибний сезон вже почався в Україні — на Прикарпатті справжній грибний бум. В нашій країні нараховується близько 500 видів їстівних грибів серед них є як широко відомі, так і дуже екзотичні.
В мережі розповіли про деревний гриб-вухо (Auricularia auricula-judae). Він напрочуд схожий на справжнє людське вухо. Гриб має щільну желеподібну текстуру та хвилясту форму. Колір гриба-вуха — коричнево-прозорий. В Україні аурикулярія вухоподібна зустрічається нечасто, тому вважається делікатесом.
Цей гриб має кілька назв: деревне вухо, аурикулярія вухоподібна, або юдине вухо, муер. Росте він на мертвій деревині, особливо на бузині, в затінених лісах. У суху погоду гриб скукожується, але після дощу "оживає" та знову стає схожим на вухо. Навіть повністю висохлий гриб знову стає "живим", потрапивши у вологе середовище.
Чому цей гриб називають "юдине вухо"
За однією з версій, Юда, зрадник Іісуса Христа, повісився на бузині. Оскільки гриб деревне вухо найчастіше росте саме на цьому дереві, в народі гриб називають "юдине вухо".
Чи можна його їсти
Аурикулярія — їстівний гриб четвертої категорії (наряду з опеньками, рядовками). Цей гриб популярний у азійській кухні. Його додають у супи, смажені страви, салати. Деревне вухо надає стравам хрумкості та здатне насичуватися смаками спецій.
Лікувальні властивості
Окрім кулінарії аурикулярію використовують у медицині. В Китаї його вживають для очищення легенів, покращення кровообігу й зниження холестерину.
Шкіра інопланетян
Вигляд та текстура деревного вуха настільки екзотична, що його використовують під час створення фільмів. В кіно гриб "грає" "шкіру" інопланетян.
Раніше "Телеграф" розповідав про грибні місця Вінниччини. Ми писали, де саме шукати гриби, як уникнути отруєння та що каже закон про збір лісових дарів.

