/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F9b462b0f33116f6c35bc2cfef3115829.jpg)
У Болгарії виявили надгробну плиту ІІ століття із зображенням цілої родини
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Novinite.
Як зазначається, плиту виявили під час рятувальних розкопок, очолюваних професором Людмилою Вагалінською із Національного археологічного інституту і музею при Болгарській академії наук. Знахідка містить напис давньогрецькою мовою.
У тексті, розшифрованому старшим доцентом Ніколаєм Шаранковим із Софійського університету Святого Климента Охридського, йдеться: "…вона зробила це для свого чоловіка, для своїх дітей і для себе за життя". Це свідчить про те, що пам’ятник був замовлений жінкою ще за життя, у пам’ять про себе і свою родину.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa98d7da6953d5a83d596c0fc67d6fb6d.jpg)
Фото: Archaeologia Bulgarica
Повідомляється, що ця плита була розбита на фрагменти і використана під час подальшого поховання, що призвело до втрати частини оригінальних деталей. Лише остання буква імені жінки збереглася на знайденій плиті, через що її особистість залишається невідомою.
За словами Вагалінської, цей тип поховального пам’ятника є типовим для долини Середньої Струми та відображає продовження місцевих фракійських культурних традицій.
На відміну від грецького поховального звичаю, який рідко включає індивідуальні портрети і здебільшого зображує колективні сцени, такі як поховальні бенкети, пам’ятники фракійського стилю часто зображують безпосередньо померлих та їхніх родичів. Таке поєднання фракійської форми з грецькою мовою відображає культурні нашарування у регіоні у римський період, йдеться у матеріалі.
Як повідомляв Укрінформ, група італійських археологів виявила у морі поблизу узбережжя Сицилії рештки затонулого стародавнього грецького судна.
Перше фото ілюстративне

