/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F02d170aaa227315a7197deed7b22dc9a.jpg)
Трамп отримає бажану "угоду": в ЄС розкрили плюси нового формату щодо України
Європі також потрібна американська зброя
Попри те, що Європейський Союз взяв курс на посилення власної оборонної індустрії, у найближчі кілька років Європа не зможе обійтися без США. В тому числі — у питанні подальшої підтримки України.
Про це голова комітету Європейського парламенту з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман сказала у коментарі кореспондентці "Телеграфу" під час форуму в European Policy Centre.
"На перший погляд, це хороша новина — що Трамп сказав: "Я постачатиму [зброю]", адже Україні потрібно все. По-друге, це також добре для Європи — навіть якщо нам доведеться за це платити. Врешті, Україна є частиною Європи. І по-третє, це добре для самого Трампа, тому що в нього є "угода".
Нам потрібно ставитися до цього спокійно і прагматично. Він може сказати своїм виборцям: "Ми допомагаємо Україні, але водночас маємо дуже вигідну угоду". Це також чудово для американської промисловості.
Звісно, ми повинні це робити, [купляти необхідну зброю]. Реальність така, що ми потребуємо Сполучених Штатів", — сказала високопосадовиця.
Водночас Штрак-Циммерман зазначає: у "найближчі роки" Євросоюз має ставати незалежним від американських оборонних рішень.
"Мета — щоб принаймні за чотири роки 65–70% становили європейські компоненти, європейські рішення, усе має бути європейським. Я вважаю, це амбітно. Але ми можемо цього досягти.
Ми повинні створити європейські ринки, європейську зброю, європейську вигоду — але водночас нам і далі потрібні Сполучені Штати. У мене є колеги, які кажуть: "Треба негайно все припинити". Але це неможливо.
Теоретично — можемо. Але тоді проблеми будуть не лише в України, а й у нас самих. Ось така реальність. Тому я думаю, ми можемо поєднувати й те, й інше. І, можливо, за три-чотири роки знову поговоримо — і ви побачите, як змінився баланс", — додала глава оборонного комітету.
Зазначимо, раніше єврокомісар з питань оборони й космосуАндрюс Кубілюс роз’яснив: Європейський Союз не уповноважений купляти зброю в США або будь-якої іншої країни, але може надавати кредити державам-членам для цього.

