Шабля Мазепи, яку піднімав Усик після бою з Ф'юрі, представлена на виставці в Лондонському Тауері
Шабля Мазепи, яку піднімав Усик після бою з Ф'юрі, представлена на виставці в Лондонському Тауері

Шабля Мазепи, яку піднімав Усик після бою з Ф'юрі, представлена на виставці в Лондонському Тауері

У Королівській збройовій Великій Британії в п'ятницю, 18 липня, відкрилася виставка, головним експонатом якої стала шабля гетьмана Івана Мазепи кінця XVII століття. Саме цю шаблю піднімав над головою український боксер Олександр Усік після перемоги у бою-реванші проти Тайсона Ф'юрі у грудні. Про відкриття виставки повідомила співзасновник UKRAINE WOW Ярослав Гресь у соцмережах.

- Вперше в історії українська культурна спадщина представлена у найстарішому музеї світу. Знаменита Біла Вежа. Зброя королів. І поруч шабля нашого гетьмана. Ви вірите? Ми поки що ні! Відкриття відвідав британський актор, письменник та друг України сер Стівен Фрай. Взяв мікрофон і... прочитав про Мазепу цілу лекцію. Цитував Байрону, розповідав про анафему від росіян, про європейські союзи Мазепи. Це було справжнє вау! Дорогий Стівене, ми любимо вас усім серцем!, - написала Гресь.

Відкриття виставки було присвячене поєдинку між Олександром Усиком та Даніелем Дюбуа за абсолютне чемпіонство світу з боксу у надважкій вазі, який відбудеться 19 липня на легендарному стадіоні "Уемблі" у Лондоні. За словами організаторів, для України ця виставка - можливість знову і знову говорити про українську культуру та спадщину, визначні постаті минулого, яких століттями намагалися осквернити.

- Експонування шаблі гетьмана Івана Мазепи у Лондонському Тауері – це промовистий жест, який повертає Україні її голос та вагоме місце в історії Європи. Ця шабля символізує визначальну роль української армії в історії Європи, і це є дуже актуальним сьогодні, - заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Шаблю гетьмана Мазепи виготовлено наприкінці XVII століття. Вона є взірцем української зброї, сформованої, зокрема, під впливом країн мусульманської східної культури, з якими Україна підтримувала дипломатичні та торговельні відносини.

  • Вусік після перемоги в бою-реванші проти Тайсона Ф'юрі підняв дотримання над головою 21 грудня на Kingdom Arena в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії.
  • 23 грудня співзасновник громадської організації Ukraine WOW Ярослава Гресь розповіла у Facebook, що шаблю охороняло більше людей, ніж Усика. Українські культурні цінності демонстрували у Саудівській Аравії вперше за 33 роки.
Теги за темою
Олександр Усик Лондон
Джерело матеріала
loader