Рада ЄС схвалила розгортання нової системи в’їзду в Євросоюз
Рада ЄС схвалила розгортання нової системи в’їзду в Євросоюз

Рада ЄС схвалила розгортання нової системи в’їзду в Євросоюз

EES буде в цифровому вигляді реєструвати в’їзди та виїзди, дані з паспорта, відбитки пальців та зображення обличчя громадян країн, що не є членами ЄС.

Рада ЄС ухвалила закон, який дозволить поступово, протягом шести місяців, запустити нову цифрову систему управління в’їздом/виїздом на кордонах (EES). Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС, Європейська правда.

EES має на меті підвищити ефективність та результативність контролю на зовнішніх кордонах ЄС.  Нова система стосуватиметься і громадян України.

Зазначається, що EES буде в цифровому вигляді реєструвати в’їзди та виїзди, дані з паспорта, відбитки пальців та зображення обличчя громадян країн, що не є членами ЄС, які подорожують з метою короткострокового перебування в державі-члені ЄС.

“Надійний захист наших зовнішніх кордонів є життєво важливим для Європейського Союзу. Нова система в’їзду-виїзду допоможе нам гарантувати, що громадяни країн, які не є членами ЄС, подорожують до Європи, дотримуються наших правил. Це зробить наші кордони безпечнішими, а прикордонний контроль – ефективнішим”, – заявив Кааре Дибвад Бек, міністр з питань імміграції та інтеграції Данії, яка головує в Раді ЄС.

Завдяки цій системі відповідні органи, від прикордонників до правоохоронних органів, матимуть доступ до даних, які дозволять перевірити особу громадянина третьої країни та інформацію про те, чи дотримується він дозволеного терміну перебування в Шенгенській зоні. EES значно зменшить ймовірність шахрайства з ідентифікаційними даними та перевищення терміну перебування на території Шенгенської зони.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз відкладає запровадження нової біометричної системи контролю в’їзду для громадян країн, які не є членами ЄС.

Йдеться про запровадження нових правил в’їзду до країн Шенгенської зони. Під час першого в’їзду у громадян братимуть біометричні дані: відбитки пальців та фото обличчя. Дані зберігатимуться три роки, повторно їх здавати не потрібно.



Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader
loader