/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F3532b83444677f0954f41e7fa6dd112c.jpg)
Не тільки комісія за оплату. За що ще банки здирають кошти з українців
За підсумками січня–травня поточного року банки отримали 65,52 млрд грн чистого прибутку
Основний дохід банків (майже 71%) складають процентні надходження. Комісійні доходи становлять близько 21%. Ще 6% забезпечують прибутки від торгівельних операцій та переоцінки цінних паперів.
Для довідки: процентні надходження банків — це доходи, які банк отримує від розміщення своїх грошових коштів під відсоток. Основні джерела процентних надходжень це кредитна та інвестиційна діяльність, міжбанківські операції та операції з центральним банком.
Такі дані наводить Центр економічних досліджень та прогнозування "Фінансовий пульс". Там також оцінили рівень операційної ефективності українських банків — це показник, який характеризує здатність банку оптимально використовувати свої ресурси для досягнення максимальних результатів при мінімальних витратах.
"Співвідношення операційних витрат до доходів по системі становить 42,9%, що є прийнятним рівнем. Найефективнішими залишаються "Сітібанк" (15,2%), "ПриватБанк" (24,5%) та банк ING (25,1%)", — зазначили у "Фінансовому пульсі".
Які банки в Україні найбільш прибуткові
Експерти також назвали лідерів за обсягом прибутків серед банків в Україні. Йдеться про такі фінансові установи:
- 1 місце: "ПриватБанк" — 28,5 млрд грн за п’ять місяців
- 2 місце: "Ощадбанк" 7 млрд грн за п’ять місяців
- 3 місце: "Райффайзен Банк" 4,36 млрд грн за п’ять місяців
Громадська організація "Центр економічних досліджень та прогнозування "Фінансовий пульс" є командою досвідчених керівників, штатних аналітиків та зовнішніх експертів. Вони мають багаторічний досвід роботи у фінансовому секторі, зокрема в банківській системі, ризик-менеджменті, розробці методологій та аналізі економічних показників. Центр займається аналізом та прогнозуванням розвитку фінансового ринку, вивченням міжнародного досвіду для його адаптації в Україні тощо.

