Мерц вважає важливим збереження єдності ЄС і водночас його реформування
Мерц вважає важливим збереження єдності ЄС і водночас його реформування

Мерц вважає важливим збереження єдності ЄС і водночас його реформування

Прихід до влади популістів є великим викликом для єдності Європи, яка наразі потребує більшої ніж будь-коли кооперації, в тому числі в рамках окремих форматів.

Про це заявив канцлер ФРН Фрідріх Мерц під час спілкування з журналістами в Берліні 18 липня, підбиваючи підсумки перших 10 тижнів роботи уряду під його керівництвом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це найбільші виклики, які тільки можна уявити для єдності в Європейському Союзі», - сказав Мерц, відповідаючи на запитання про те, що в результатів виборів у країнах Європи до влади можуть прийти праві, популістські сили.

Німецький політик визнав, що не приховує, що «хотів би іншого результату на президентських виборах у Польщі», і що з певним занепокоєнням дивиться на Францію.

Водночас, додав він, вибір також залежить від того, чи вірить більшість громадян у те, що цей Європейський Союз здатний справді розв'язати проблеми нашого часу. В цьому контексті канцлер назвав «виправданою» деяку критику на адресу Європейського Союзу в його нинішньому вигляді, зокрема через велику бюрократичність і повільність у реагуванні на певні події.

«Зараз ми бачимо, наскільки складною є, наприклад, політика щодо України в рамках Європейського Союзу», - сказав Мерц.

Як приклад він навів позицію Словаччини щодо чергового пакета санкцій і повідомив, що «майже щодня» розмовляв з прем'єр-міністром Робертом Фіцо протягом останніх кількох днів.

«Ми зустрічалися в Брюсселі, інтенсивно розмовляли, і команди консультувалися між собою. Я вдячний Роберту Фіцо за те, що він учора погодився запустити цей вісімнадцятий пакет санкцій. Але це знову ж таки зайняло дуже багато часу», - зазначив глава уряду ФРН і закликав до «покращення ситуації в Європейському Союзі».

«Якщо ми одночасно продемонструємо, що цей Європейський Союз також стає простором інновацій та конкурентоспроможності; якщо ми забезпечимо мир як всередині, так і зовні; якщо ми зможемо надалі розвивати добробут наших народів; якщо ми продемонструємо, що цей Європейський Союз, виходячи з історії свого заснування, здатний діяти і тепер також стає здатним діяти у зовнішній політиці та політиці безпеки - тоді ми зможемо відбити ці виклики з боку лівих і ультраправих», - підкреслив політик.

Водночас він назвав корисною роботу у форматах, як-от Е3 (Німеччина, Франція і Велика Британія).

За словами Мерца, той факт, що він їздив до Києва з прем’єрами Польщі Дональдом Туском і Великої Британії Кіром Стармером, а також президентом Франції Еммануелем Макроном у перший тиждень свого перебування на посаді, свідчить про те, наскільки важливим канцлер вважає формат E3 – плюс Польща, і, де це можливо, плюс Італія. Серед інших форматів він згадав об’єднання «Північних країн» (держави Балтійського моря, до яких Німеччина також належить).

«Отже: у світі зараз так багато змінюється, що ми повинні реагувати на це відповідними форматами в Європі… Нам зараз дуже потрібні альянси по всьому світу – і ми повинні їх знайти, особливо в Європі. Не тільки в Європі, але також і особливо тут», - сказав Мерц і назвав «провалом» попереднього уряду те, що той не зробив достатньо в цьому відношенні.

Уряд під керівництвом Мерца працює з 6 травня, 10 тижнів.

Фото: ОП

Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader
loader