/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F133%2F38b29ef7b3b6b51d95e1e23819d29c53.jpg)
Фіктивний ремонт бронетехніки зі збитками у ₴5,4 млн – посадовцю Міноборони повідомлено про підозру
Заступник начальника групи контролю якості одного з військових представництв Міноборони особисто підписав фінансово-господарські документи, що підтверджували нібито якісний ремонт бронетранспортерів, проведений місцевим підприємством.
Втім, як з’ясувалося, частину робіт фактично не було виконано. Первинна інженерно-технічна судова експертиза підтвердила, що кілька з так званих «відремонтованих» бойових машин є несправними та непридатними до експлуатації – вони навіть не заводяться.
Попри це, у підполковника, відповідального за організацію своєчасного, повного та достовірного контролю якості робіт, не виникло жодних зауважень чи заперечень. На підставі його висновків було виставлено рахунки на оплату в розмірі понад 5,4 мільйона гривень. У результаті вказана сума була безпідставно сплачена Міністерством оборони України.
Прокурори Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону повідомили військовому посадовцю про підозру за фактом недбалого ставлення військової службової особи до служби. За клопотанням сторони обвинувачення, йому обрано запобіжний захід, а також – відсторонено від виконання службових обов’язків. Надається правова оцінка діям інших службовців згаданого підприємства та вживаються заходи для притягнення винних до відповідальності.
Досудове розслідування за ч. 4 ст. 425 КК України здійснюють слідчі обласного управління поліції, за оперативного супроводу ВКР СБУ.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону
Tweet
