/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F248116ccf954961e6425d5a70752c7b2.jpg)
МКСК запускає електронний Реєстр базової мережі закладів культури
Як передає Укрінформ, про це повідомляє МКСК.
«Пілотне впровадження розпочинається у Київській та Вінницькій областях, після чого систему буде масштабовано на всю територію України», - йдеться у повідомленні.
Проєкт реалізується відповідно до постанови Кабінету міністрів від 30 серпня 2024 року № 1001.
МКСК формує нову управлінську модель. Заклади культури отримують єдиний цифровий ресурс, а держава — інструмент для ухвалення рішень на основі даних. Громади та регіони — прозору систему орієнтації в культурному просторі.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fc58a2aa38b1226f0d34d7510c18d18b4.jpg)
Реєстр дозволить централізовано обліковувати та аналізувати мережу закладів культури; забезпечити публічний доступ громадян до актуальної інформації; формувати політики у сфері культури на основі фактичних прозорих даних та підтримувати планування і модернізацію культурної інфраструктури в умовах післявоєнного відновлення.
У МКСК зазначили, що цей проєкт — частина масштабної цифрової трансформації сфери культури України, спрямованої на прозорість, ефективність і рівний доступ до культурних послуг для всіх громадян України.
Система створена на платформі «Дія.Engine» за підтримки Міністерства цифрової трансформації, в рамках програми міжнародної технічної допомоги «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна-ЄС (ІнноЛабЄС)», яка реалізується Фондом «Східна Європа» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Використання цієї платформи суттєво прискорило розробку системи, завдяки вбудованим лоу-код компонентам. А через те що «Дія.Engine» — це державне стандартизоване рішення — підтримка та модернізація системи значно спрощується і виключає залежність від розробника.
Участь у реалізації проєкту беруть фахівці Офісу підтримки відновлення при МКСК, який реалізує ЮНЕСКО за фінансування уряду Японії. Проєкт імплементує Громадська спілка «Фонд підтримки реформ в Україні».
Як повідомляв Укрінформ, Україна звернулася до Польщі з пропозицією долучитися до проєкту щодо застосування штучного інтелекту у контексті електронного реєстрування музейного фонду України.
Фото: ukr.media

